Preview: FK Krasnodar – ŠK Slovan Bratislava

Tretím predkolom pokračujú futbalisti Slovana v Európskej lige. Ich súperom je ruský FK Krasnodar. Prvý zápas je na programe vo štvrtok 30.7. o 19.00 na štadióne  Kuban Stadium, na ktorom hráva svoje domáce zápasy miestny FK Krasnodar. Ruský celok je nasadený, meno svojho súpera sa dozvedel pred odvetným stretnutím Slovana s UCD Dublin. Žreb sa uskutočnil v Nyone 17.júla.

Obaja súperi majú za sebou prvé dve kolá v domácich ligových súťažiach. Paradoxom je, že oba celky jeden zápas prehrali a jeden vyhrali. Posledný zápas Krasnodaru so Spartakom Moskva sledovalo 25 000 divákov. Slovan odohral oproti Krasnodaru o štyri zápasy viac v Európskej lige,  je vo väčšom zápasovom rytme. V prvom predkole Slovan vyradil Europe FC  po skóre  9:0, v druhom predkole UCD Dublin  v dvojzápase 6:1. Či to bude pre belasých výhoda, to sa dozvieme vo štvrtok večer po 21.00. V Slovane nepočítajú s Erikom Čikošom a Richardom Lásikom, ktorí si môžu hľadať nové mužstvo.

ŠK Slovan sa vo svojej histórii proti ruskému tímu v rámci pohárovej Európy ešte nestretol. Skúsenosti s touto ligou majú viacerí jeho hráči, ktorí v minulosti pôsobili v Ruskej Superlige. Kornel Saláta si v období rokov 2011-2014 zahral za FK Rostov, aby počas tejto doby hral aj v  FK Tom Tomsk. František Kubík pôsobil v roku 2011 u konkurenčného FK Kubáň Krasnodar. Brankár belasých Ján Mucha prišiel do Slovana z Arsenalu Tula, podobne ako Kornel Sálata aj on hral počas svojej anabázy Rusku v dvoch kluboch. Pred Tulou hájil farby celku Krídla Sovietov Samara.

Dôležitosť prvého zápasu si uvedomuje aj kapitán Slovana Marko Milinkovič, ten po prehre s Myjavou povedal:“ Na zápas s Myjavou treba rýchlo zabudnúť,  počas týždňa musíme potrénovať a dobre sa pripraviť na Krasnodar, ktorý nás čaká vo štvrtok. Chceme v Rusku uhrať dobrý výsledok.“ Okrem zranených hráčov však Slovan nemôže počítať s pilierom obrany Gorositom, ktorý si odpykáva trest za vylúčenie v domácom stretnutí s Dublinom.

Nastúpi Slovan v tomto zložení?

Mucha – Sekulič, Hudák, Saláta, Podaný, González, Štefánik, Kubík, Milinkovič, Vittek, Mészáros

Výkop je o 19:00 a zápas bude ako hlavný rozhodca viesť Halis Özkahya spolu s kolegami na čiare Cemom Satmanom (TUR) a Ekremom Kanom (všetci TUR). Stretnutie môžete sledovať tu

Pridaj komentár