ŠK Slovan Bratislava vs. FK Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:1) (FOTO)

V rámci 8.kola Fortuna ligy privítal Slovan na domácom štadióne vojakov z Banskej Bystrice. Ani na lavičke náhradníkov sa neobjavili Milinkovič so Žofčákom. Už v 3.minúte po prvej strele na bránu Slovana sa tešili z gólu hosťujúci Bystričania. Střihavka krížnou strelou prestrelil Perniša. O tri minúty na to sa o vyrovnávajúci gól postaral Soumah, začínalo sa
„odznova“. Slovan mohol ísť do vedenia v 10. minúte, ale Fořt po presnej Peltierovvej prihrávke nedokázal premeniť svoj samostaný nájazd na Boroša. Z pravej strane sa do šance dostával opäť Lester Peltier, ale jeho prihrávka nenašla adresáta. V 30.minúte Slovan otočil skóre zápasu. Peltierovi dnešný zápas „chutí“ jeho presnú prihrávku zužitkoval Štefánik, ktorý svojím prvým ligovým gólom v drese Slovana zvýšil na 2:1. V 36. minúte sa Halenárova strela leta nad Borošovu bránu. Bystričania mohli vyrovnať z priameho kopu, ktorý odvrátila domáca obrana na roh. V priebehu pár minút dostali Bystričania možnosť kopať priamy kop z 20 metrov. Šumského strela skončila v múre.
V závere polčasu nevyužili belasí obrovskú možnosť navýšiť skóre zápasu. Rútili si sa štyria na jedného obrancu, ale Soumah nezvládol finálnu prihrávku

V 50.minúte po faule na Soumaha zahrával priamy kop Juraj Halenár, ale Boroš jeho strelu vyrazil. Bystrická obrana o päť minút na to odolala aj ďalšej šanci Samuela Štefánika, ktorého v 57.minúte nahradil Karol Mészáros. Hostia pohrozili Šumského strelou, ktorú obrana na čele s Nicolasom Gorositom zblokovala na rohový kop. Hra sa odohrávala prevažne v strede ihriska, kde Slovan kontroloval loptu. .V 65.minúte prišlo prvé striedanie aj na hosťujúcej strane. Nicolasa Šumského nahradil Michal Faško. V 68.minúte stopéra Vajdu nahradil v drese hostí Kupec. Slovan sa snažil pridať tretí gól, z priameho kopu tento krát Juraj Halenár centroval, čím vybojoval roh pre Slovan. V 75. minúte odišiel z ihriska Fořt, ktorého vystriedal Robo Vittek s úmyslom pridať tretí gól Slovanu. V komornej atmosfére pred 1288 divákmi mohol v 82. minúte vyrovnať Střihavka, ktorý trafil len do Pernišových nôh. Staré známe „nedáš – dostaneš“ platilo v 83.minúte po obstreľovaní Borošovej brány sa tešil zo svojho 124 ligového gólu Juraj Halenár 3:1. V 86. minúte Soumaha nahradil Kolčkák, ktorý stihol dostať v nadstavenom čase žltú kartu.
Bystričania mohli znížiť v 91 minúte, ale Perniš sa vyznamenal. Slovan potvrdil, že to na Bystricu vie a vyhral s ňou aj štvrtý zápas v rade tento krát 3:1.

 

Góly : 3´ Střihavka 0:1, 6´ Soumah 1:1, 30´Štefánik 2:1 , 83´Halenár 3:1

1288 divákov

Zostavy :
Perniš – Niňaj, Jablonský, Čikoš, Gorosito – Grendel, Štefánik (57. Mészáros), Halenár – Soumah (85. Kolčák) – Peltier, Fořt (C) (76. Vittek)

Boroš (C) – de Vito, Banovič, Vajda (68. Kupec), Savič – Šumský (65. Faško), Lipták, Ľupták, Dolný (75. Šovčík) – Peňaška, Střihavka.

Foto:  Peter Prazenka

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“17″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

 

Pridaj komentár