ŠK Slovan odštartoval zimnú prípravu

Belasí sa v pondelok po dovolenkách prvýkrát zišli na štadióne Pasienky a absolvovali úvodný tréning zimnej prípravy. Martinovi Ševelovi sa hlásili tri nové posily a takisto rekonvalescenti, ktorí nabehli do tréningového procesu. V Bratislave budú slovanisti trénovať do piatka, potom ich čaká 25-dňové sústredenie v tureckom Beleku.

„Dnes s nami trénovali tri posily – Andraž Šporar z Bazileju, Arťom Suchockij zo Zorje Luhansk a Ricky van Haaren z Trenčína. Transferové okno sa ešte len otvára, takže by som nechcel špecifikovať prípadné ďalšie príchody či odchody,“ povedal pre klubový web športový riaditeľ Richard Trutz na brífingu so zástupcami médií.

V hráčskej kabíne vládla v prvý deň prípravy výborná nálada. A to možno aj preto, že do tréningu sa zapojili viacerí futbalisti, ktorí záver jesennej časti vynechali kvôli zraneniam. „Zdravotný stav kádra je dobrý. Pripojili sa rekonvalescenti ako Ibrahim Rabiu, ktorý je po operácii a začína trénovať vo svojom režime. Rovnako Joeri de Kamps, ktorý mal problém v spodnej časti tela, sa postupne zapája do tréningového procesu. Trénovať začína Kornel Saláta, aj ten s nami pocestuje do Turecka.“

portový riaditeľ klubu odpovedal aj na otázku týkajúcu sa brankárskeho postu a eventuálneho príchodu Michala Šullu zo Senice. „Michal Šulla tu dnes síce bol, ale ešte to nechcem konkretizovať. Brankárska otázka je v tomto čase ešte v štádiu riešenia,“ vyhlásil Richard Trutz.  Menšia zmena nastala aj v realizačnom tíme. Tréning brankárov viedol Miroslav Hrdina, ktorý nahradil Pavla Hrnčiarika.

Na tréningu chýbal brankár Frederik Valach, ktorý je so slovenskou reprezentáciou do 20 rokov na prípravnom kempe v Grécku. Netrénoval ani Uroš Damnjanovič, ten sa stále zotavuje z nepríjemnej zlomeniny kostičky na chodidle.

S mužstvom naplno trénoval Filip Hološko, ktorý bol dočasne vyradený z kádra na posledný jesenný duel v Ružomberku. „Filip Hološko si uvedomil chybu, ktorú urobil a musel niesť aj určitú sankciu. Teraz sa normálne zapojil do prípravy, je plnohodnotným členom kabíny.“

Do piatka čakajú belasých dvojfázové tréningy na umelej tráve. Potom naberie výprava belasých smer Turecko, kde v tréningovom stredisku Belek strávi 25 dní. Tie budú vyplnené aj šiestimi atraktívnymi prípravnými zápasmi. „Do Turecka pocestuje 23 hráčov a traja brankári. Čaká nás tam šesť veľmi kvalitných zápasov, vyzveme aj Zenit Petrohrad. Cieľom pre najbližšie obdobie je absolvovať kvalitnú a náročnú prípravu na jarnú časť ročníka,“uzavrel športový riaditeľ klubu.

Na prvom tréningu sa zúčastnili: Dominik Greif, Tomáš Rybár, Martin Trnovský, Vasil Božikov, Diamantis Chouchoumis, Aleksandar Čavrič, Erik Čikoš, Joeri de Kamps, Lukáš Droppa, Ricky van Haaren, Dávid Holman, Filip Hološko, Juraj Kotula, František Kubík, Adam Laczkó, Jakub Mareš, Filip Oršula, Ibrahim Rabiu, Milan Rundič, Kornel Saláta, Vukan Savičevič, Boris Sekulič, Mitchell Schet, Arťom Suchockij, Andraž Šporar, Róbert Vittek

Program zimnej prípravy A-mužstva ŠK Slovan Bratislava na jarnú časť sezóny 2017/18:

12. január: odlet výpravy do Turecka a začiatok sústredenia v Beleku

20. január: ŠK Slovan – Krídla Sovietov Samara (Rusko), prípravný zápas

24. január: ŠK Slovan – Olimpik Doneck (Ukrajina), prípravný zápas

27. január: ŠK Slovan – Vojvodina Novi Sad (Srbsko), prípravný zápas

31. január: ŠK Slovan – Újpest FC (Maďarsko), prípravný zápas

4. február: ŠK Slovan – FC Zenit Petrohrad (Rusko), prípravný zápas

6. február: ŠK Slovan – NK Veres Rivne (Ukrajina), prípravný zápas

7. február: odlet výpravy zo sústredenia v Turecku

10. február: FC Fastav Zlín – ŠK Slovan, prípravný zápas v Zlíne

Foto: skslovan.com

Pridaj komentár