Päť postrehov zo zápasu s CSKA Moskva (FOTO)

Slovan prehral s CSKA 0:3. Pred zápasom vedenie klubu zablahoželalo Jozefovi Golonkovi, ktorý v sobotu oslávil 80 rokov. Slávnostného ceremoniálu sa zúčastnil aj orol Nixon, ktorý svoj prelet na hraciu plochu zvládol. Po skončení príhovoru Jozefa Golonku sa z ničoho nič Nixon rozhodol zalietať si, po krátkom lete skončil na tribúne A1 medzi divákmi. Naštastie sa nikomu nič nestalo.

Strach zo súpera

Mali sme pocit, ako keby mali nielen hráči, ale aj diváci strach zo súpera. Hoci bolo v Bratislave vypredané, atmosféra tentokrát nebola taká, ako napríklad naposledy proti Jokeritu. Slovan navyše štvrtýkrát v sezóne na domácom ľade nedal súperovi gól. Predtým neskóroval proti Barysu, SKA a Torpedu. Aj keď si vytvoril sľubnú šancu, nedokázal buď trafiť bránu, alebo prekonať Sorokina. Ten musel v zápase zasahovať iba 15-krát. Pripísal si už ôsomu nulu v tomto ročníku. Rešpektujeme silu a kvalitu súpera, ale chýbalo nám zo strany belasých väčšie chcenie.

Rozhodca s číslom 45

Toto číslo na drese nosí v KHL známy arbiter Roman Gofman. Belasým v tomto ročníku pískal viacero zápasov a vždy to bolo o tom istom. V prvej časti vylúčil dvoch Slovanistov, fauly to boli, aj keď oba z kategórie zbytočných, Genowayov dokonca v útočnom pásme súpera. Prečo, ale nevylúčoval hráčov CSKA za dva hraničné fauly v jednom striedaní na Zacha Boychuka? Odchod do šatne po prvej tretine mu diváci spestrili silným pískotom na jeho osobu. V druhej tretine ukážkové podrazenie na Kašpara, držanie Lampera, či iné zákroky, ktoré ak by spravil hráč Slovana, asi by neostali bez odozvy.  Jeho kolega  s číslom 10 poslal na trestnú lavicu Kašpara, ale podobne ako Gofman ani on hráčov CSKA netrestal. Naopak v tretej časti Gofman za sekania vylúčil Voráčka na 5 minút a pridal aj trest do konca zápasu. Jeden potrestatný hokejista súpera za celý zápas asi vypovedá o veľa veciach. V samom závere si čiaroví rozhodcovia všimli šesticu Moskovčanov. Podobný technický priestupok videli na strane Slovana už v 39 sekunde zápasu.

Presilovky súpera

Hráči CSKA pomoc od rozhodcov nepotrebujú. Keď dostali príležitosť hrať presilovky, príliš nebezpeční neboli. Početnosť streľby nebola vysoká. Musíme pochváliť belasých ako sa s oslabeniami vysporiadali. V prvej časti dokonca Garbutt ponúkol puk Šťastnému, ten svoju príležitosť nevyužil. Inak dobre vykrývali priestor, Štěpánek viackrát dobre zasiahol. Je preto škoda, že Slovan inkasoval 18 sekúnd pred vypršaním Voráčkovho trestu, ktoého trest si odsedel Šerbatov.

Strely v prvej tretine

Bolo zaujímavé sledovať počet striel v priebehu prvej časti. Hostia už po pár minútach viedli na strely 4:0. Samozrejme, že im pomohla presilovka. Slovanu sa postupne podarilo stav otočiť vo svoj prospech, keď viedol 5:4. Hostia od svojho vedúceho gólu mali pasáž, kedy na Štěpánka neposlali ani jeden puk. Pripomenuli sa ale tým pre nich najlepším spôsobom, keď po šesťminútovej odmlke poslali puk na Štěpánka, ktorý skončil gólom. Napokon hostia domácich po prvej časti prestrielali pomerom 6:11.

Góly CSKA

Pri otváracom góle útočník súpera využil priestor na zakončenie a všimol si Štěpánkovo postavanie v bráne. Kanadský bod za prihrávku si pripísal aj brankár Sorokin, bola to jeho prvá asistencia v tomto ročníku. Paradoxne druhý gól sa niesol v známom duchu nedáš – dostaneš. Slovanisti svoju zaujímavo vyzerajúcu akciu do gólu nepretavili, aby ihneď z protiútoku Platt využil krížnu prihrávku od Ničuškina,  Brankár Štěpánek sa hneval sám na seba, keď na puk si siahol a prepadol mu do siete.  Pri treťom zásahu Platt svojím druhým gólom tečoval puk pred bránou. Geoff Platt nastúpil na zápas v pozícii trinásteho útočníka, napriek tomu bol ústrednou postavou zápasu.

[Best_Wordpress_Gallery id=“122″ gal_title=“CSKA17″]

 

 

Pridaj komentár