ŠK Slovan pred zimnou prípravou

Zimná príprava sa začína 10. januára.

Po krátkom vianočnom a novoročnom oddychu sa belasí čochvíľa vrátia späť do akcie. Na zverencov Vladimíra Weissa st. čaká zimná príprava, ktorá bude pozostávať z dvoch blokov. Spestrí ju sústredenie v Dubaji, kde nás okrem iných preverí účastník jarnej vyraďovacej fázy Európskej ligy.

Samozrejme, belasí sa už teraz postupne vracajú do akcie, pretože si plnia individuálne tréningové plány, ktoré dostali od kondičných trénerov. 

Úvodné dva týždne zimnej prípravy strávi naše mužstvo v domácich podmienkach. Počas prvého, predovšetkým kondičného bloku, odohráme v piatok 21. januára na umelej tráve v Akadémii ŠK Slovan prípravný zápas s Podbrezovou, lídrom II. ligy. Na začiatku prípravy prebehne komplexné fyzické testovanie. „Hráči budú môcť využívať moderné priestory na štadióne Tehelné pole, kde je funkčná nová a plne zariadená telocvičňa. Mužstvo bude v závislosti od počasia trénovať na plochách, ktoré máme ako klub k dispozícii. V domácich podmienkach budú mať hráči všetko, čo potrebujú pre tento úvodný blok prípravy,“ povedal pre klubový web športový riaditeľ klubu Richard Trutz.

V nedeľu 23. januára odletí naša výprava na sústredenie do Dubaja. Vzhľadom na skutočnosť, že mnohé súťaže v západnej Európe i v okolitých krajinách sa začínajú skôr než tá naša, hľadali sme v danom čase čo najkvalitnejších súperov na prípravné merania síl. Belasí sa na úvod sústredenia stretnú s majstrom Lotyšska z roku 2020 Riga FC, ktorý sa v aktuálnom ročníku prebojoval do play-off Európskej konferenčnej ligy UEFA. Následne nás čaká konfrontácia so slávnou značkou Spartak Moskva. Dvadsaťdvanásobný majster na jeseň v konkurencii Neapolu, Leicesteru a Legie Varšava vyhral C-skupinu Európskej ligy, a zahrá si v jarnej vyraďovacej fáze. Sústredenie uzavrieme súbojom s Ararat-Armenia, suverénnym lídrom arménskej ligy. „Mali sme tri možnosti – Dubaj, Turecko a Španielsko. Po dohode s realizačným tímom a prihliadnutí na veľmi dobré tréningové podmienky, ktoré sú v Dubaji k dispozícii, sme sa spoločne rozhodli práve pre Dubaj. Je našou spoločnou prioritou absolvovať čo najlepšiu zimnú prípravu. V Dubaji odohráme tri prípravné zápasy,“ pokračoval športový riaditeľ klubu.

Po návrate na Slovensko bola dohodnutá generálka na štadióne Austrie Viedeň. V aktuálnej dobe však nie je nič stopercentne isté a veci sa rýchlo menia. „S Austriou Viedeň sme už boli dohodnutí na generálke, ktorá by bola veľmi dobrou previerkou pred štartom jarnej časti. Zástupcovia Austrie sa nám však v týchto dňoch ospravedlnili a museli zápas zrušiť, aj vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu. Musíme to promptne riešiť. Súťaže v okolitých krajinách sa začínajú skôr než u nás, no urobíme maximum, aby sme sa v poslednom prípravnom zápase stretli so súperom, ktorý nás dobre preverí pred štartom jarnej časti,“ uzavrel športový riaditeľ klubu Richard Trutz.

Program zimnej prípravy A-mužstva ŠK Slovan Bratislava

10. januára – 22. januára: príprava v domácich podmienkach

21. januára: ŠK Slovan – Železiarne Podbrezová (prípravný zápas, Akadémia ŠK Slovan)

23. januára – 3. februára: sústredenie v Dubaji (Spojené arabské emiráty)

25. januára: Riga FC – ŠK Slovan (prípravný zápas na sústredení v Dubaji)

28. januára: FC Spartak Moskva – ŠK Slovan (prípravný zápas na sústredení v Dubaji)

1. februára: FC Ararat-Armenia – ŠK Slovan (prípravný zápas na sústredení v Dubaji)

3. februára: návrat výpravy na Slovensko a pokračovanie prípravy v domácich podmienkach; generálka v štádiu riešenia po zrušení zápasu s Austriou Viedeň

Zostávajúci program v základnej časti Fortuna ligy:*

20. kolo, 12. februára: ŠK Slovan – FK Senica

21. kolo, 19. februára: FK Pohronie – ŠK Slovan

22. kolo, 26. februára: ŠK Slovan – Spartak Trnava

Termíny kôl v nadstavbe o titul:**

1. kolo – 5. marca

2. kolo – 12. marca

3. kolo – 19. marca

4. kolo – 2. apríla

5. kolo – 9. apríla

6. kolo – 16. apríla

7. kolo – 23. apríla

8. kolo – 7. mája

9. kolo – 14. mája

10. kolo – 21. mája

*presné termíny budú známe po potvrdení televíznych prenosov

**zdroj: fortunaliga.sk

Pridaj komentár