V kádri zatiaľ nie je všetko uzavreté, hovorí Vladimír Weiss

Belasí v pondelok začali zimnú prípravu, ktorá pozostáva z dvoch blokov. Prvý absolvuje naše mužstvo v domácich podmienkach, druhý na sústredení v Dubaji. K tímu sa pripojili aj hráči, ktorých na jeseň vyradili z hry zranenia.

„Začali sme v pondelok. Niektorí hráči ešte neprileteli, Tigran Barseghjan mal problémy s vízami, Myenty Abena podstúpil v Holandsku malý zákrok, mal menšie zdravotné problémy, priletí pravdepodobne zajtra. Do plného tréningu sa po zraneniach vrátili Dávid Holman a Lucas Lovat, z čoho sa teším. Žiaľ, vážne zranenia oka má Jurij Medveděv, ktorý sa podrobil operácii a minimálne 2-3 mesiace potrvá jeho rekonvalescencia. Čo sa týka nových hráčov, s vedením klubu sme celú dovolenku pracovali na transferoch. Ako som už avizoval, mužstvo chceme vyšperkovať hráčmi, ktorí môžu hneď zapadnúť do tímu a mali by priniesť kvalitu, najmä v útočnej fáze, no dá sa povedať, že v každej formácii máme vytypovaného hráča. Uvidíme, čo sa nám podarí, spoločne na tom pracujeme. V kádri zatiaľ nie je všetko uzavreté, ešte sa len začala príprava, uvidíme, ako to pôjde ďalej,“ povedal pre klubový web hlavný tréner Vladimír Weiss st., ktorý popri dvojici dlhodobých rekonvalescentov Dávid Holman – Lucas Lovat privítal na tréningu aj Lukáša Pauscheka s Joerim de Kampsom, ktorí vynechali záver jesene, no už tiež trénovali naplno. Po operácii kolena sa individuálne pripravuje Richard Križan.

Foto

Belasí trénujú počas tohto týždňa s výnimkou stredy dvojfázovo. „Čakajú nás 2 etapy. Prvá je viac-menej kondičná, no pracujeme na ihrisku. Všetko robíme v domácich podmienkach, kde máme fantastickú posilňovňu, a na Kalinčiakovej výbornú umelú trávu. Sme v bubline na krátkom, dobrom sústredení v Bratislave v príjemnom hoteli. Odtiaľ dochádzame na štadión, kde si odpracujeme celý deň, a večer ideme späť na hotel. V závere prvého bloku hráme doma s Podbrezovou, potom odlietame do Dubaja, kde nás čakajú tri zápasy. Generálka mala byť na štadióne Austrie Viedeň, no vzhľadom na pandemickú situáciu sa zápas zrušil, takže hľadáme súpera na generálku na jarnú časť,“ pokračoval tréner belasých, ktorý má jasnú predstavu o cieľoch pre najbližšie obdobie. „Cieľom je stabilizovať káder, dobre sa pripraviť a posilniť podľa toho, čo som spomínal. Ani by som to nenazval tlak, pretože je normálna vec, že Slovan má najvyššie ciele, a my pre to musíme spraviť maximum. Samozrejme, pri hráčoch, ktorí nie sú v predstavách mojich alebo klubu, budeme riešiť hosťovania či transfery, avšak je ťažká doba, pretože nikto v podstate nenakupuje a zimné transfery nie sú nejaké veľké. Budeme sa snažiť robiť rozumne k spokojnosti nás všetkých, aj keď to nie je jednoduché.“

Tréner belasých sa vyjadril aj k hosťovaniu Filipa Lichého v Ružomberku. „Filip je talentovaný chlapec a hráč, ktorý má rád Slovan. Požiadal o hosťovanie s tým, že by veľmi chcel hrávať. Vyšiel som mu v ústrety, zrejme ťažko by sa prebojoval do základnej zostavy, aj keď si myslím, že futbalovo na to má. Potrebuje prax, preto sme mu umožnili hosťovanie v Ružomberku. V lete sa určite vráti do Slovana,“ vyhlásil Vladimír Weiss st.

Foto

Do tréningového procesu s A-tímom sa v zimnej príprave zapojil 19-ročný Roman Čerepkai, ktorý na jeseň nastupoval za našu U21. „Je to veľmi talentovaný futbalista, v minulosti pôsobil v Taliansku. Nie všetko vždy v živote vyjde, aj konkurencia je tam predsa iná. Vrátil sa do Slovana, videl som ho v niekoľkých zápasoch za našu U21, kde sa mi zapáčil. Dám mu šancu v príprave, je to náš háč, verím, že sa ukáže. Má len 19 rokov, je to technický futbalista, v ofenzívnej fáze nám môže pomôcť. Šancu mu dám, verím, že v Slovane zostane a bude prínosom,“ pokračoval tréner belasých, ktorý prezentoval aj svoje prianie pre rok 2022. „Do nového roka prajem všetkým najmä zdravie, to je prvoradé. Žijeme ťažkú dobu v živote i futbale. Verím, že sa s tým naučíme žiť, a ľudia sa vrátia na štadión. Tento krásny štadión ľudí potrebuje, takisto hráči potrebujú divákov. Verím, že v tomto smere to bude lepšie než v nedávnej minulosti,“ uzavrel Vladimír Weiss st.

Program zimnej prípravy A-mužstva ŠK Slovan Bratislava

10. januára – 22. januára: príprava v domácich podmienkach

21. januára: ŠK Slovan – Železiarne Podbrezová (prípravný zápas, Akadémia ŠK Slovan)

23. januára – 3. februára: sústredenie v Dubaji (Spojené arabské emiráty)

25. januára: Riga FC – ŠK Slovan (prípravný zápas na sústredení v Dubaji)

28. januára: FC Spartak Moskva – ŠK Slovan (prípravný zápas na sústredení v Dubaji)

1. februára: FC Ararat-Armenia – ŠK Slovan (prípravný zápas na sústredení v Dubaji)

3. februára: návrat výpravy na Slovensko a pokračovanie prípravy v domácich podmienkach; generálka v štádiu riešenia po zrušení zápasu s Austriou Viedeň

Pridaj komentár