ŠK Slovan Bratislava vs. Bate Borisov 1:1 (0:1) (FOTO)

Dlho očakávané a mimoriadne dôležité stretnutie nielen pre Slovan, sa začalo opatrne z oboch strán. Diváci od prvej minúty hnali Slovan dopredu. Prvý roh v zápase zahrávali hostia, bez ohrozenia Pernišovej brány. Aktivitou hýril najmä Soumah, ale výbornú šancu v 10. minúte po štandardnej situácii nepremenil Pavel Fořt. Svoj prvý roh kopal Slovan v 13.minúte, belasí sa dostali do gólovej šance, ktorú na bránkovej čiare „hasila“ obrana Bate Borisov. V 17. minúte sa prvý krát dotkol po technickej strele hostí Dušan Perniš. Jeho náprotivok predviedol bravúrny zákrok, keď vyrazil Žofčákovu strelu z 30 metrov. Súper postupne preberal aktivitu, držal viac loptu na svojich kopačkách. Po kolmej prihrávke sa do dobrej šance dostali hostia, Dávid Hudák len za cenu ŽK prerušil akciu, po ktorej kopali v 26.minúte Bielorusi priamy kop. Ten zahrával Krivec, jeho technická strela skončila na spojnici Pernišovej brány. Úvod zápasu Slovanu vyšiel, postupne sa stiahol, vyčkával na svoje šance, ktoré sa nerodili ľahko. V 36. minúte dostal za filmovanie ŽK Krivec. V 39. minúte po nenápadnej akcii trafil Pernišovu bočnú sieť Radionov. Slovan sa v závere prvého polčasu snažil Milinkovičom presadiť po ľavej strane, ten stroskotal na pozornej obrane hostí. V 45. minúte si po centri z ľavej strany nešťastne zrazil loptu do vlastnej brány Tomáš Jablonský.

V 46. minúte prišiel na ihrisko Lásik, ktorý nahradil nevýrazného Štefánika. Hostia hneď v úvode druhého polčasu kopali svoj piaty kop, ktorý odhlavičkoval do bezpečia Gorosito. V 55. minúte mohol Rodionov zvýšiť na 2:0, Perniš jeho strelu kryl. Slovanu chýbal väčší pohyb, hráči Borisova boli často skôr pri lopte. V 60. minúte prišiel na ihrisko Juraj Halenár, ktorý vystriedal Žofčáka, s cieľom oživiť ofenzívu. Čikos sa snažil ohroziť bránu hostí, jeho slabú strelu bez problémov chytil Chernik. V 70. minúte prišlo k striedaniu na domácej strane, Pavla Fořta nahradil miláčik tribún Robo Vittek. Slovan kopal tri rohy v rade, ale vážnejšie ohroziť bránu Borisova sa mu nepodarilo. Hostia hrozili rýchlymi protiútokmi. Vytúžený gól prišiel v 79. minúte po Halenárovom centri sa presadil žolík z lavičky Robo Vittek 1:1. Po Vittekovej prihrávke nepresnou strelou ohrozil bránu Bate Borisov Halenár. Slovan ožil, zrýchlil hru, vytváral si šance. V 83. minúte dali domáci gól, ktorý ešte pre offside Roba Vitteka neplatil. Za protesty dostal ŽK striedajúci Lásik. V závere zápasu sa už Slovanu nepodarilo strhnúť víťazstvo na vlastnú stranu. Po remíze 1:1 má Slovan šancu na postup do hlavnej fázy Ligy Majstrov. Tréner Straka ani vo svojom desiatom zápase na lavičke so Slovanom neprehral.

Góly : 45´ Jablonský vlastný gól , 79 ´Vittek.