Spartak Myjava vs. Šk Slovan Bratislava 2:1 (1:1)

Slovan sa predstavil v pozmenenej zostave, viacerí kľúčoví hráči ostali na lavičke. Za domácich nastúpil ex-slovanista Jánošík. Keďže Trenčín včera remizoval v Senici (1:1), Slovan mal šancu v prípade víťazstva dostať sa na čelo ligovej tabuľky.
V daždivom počasí začali belasí duel priamym kopom, ktorý zahrával Juraj Halenár. Na jeho presnú strelu bol domáci brankár prikrátky 1:0 pre Slovan! Bol to už Jurov 123 ligový gól. Po tomto góle sa osmelili aj domáci, ale Pekárovi v poslednej chvíli lopta ušla. Prvé ohrozenie Pernišovej brány prišlo po Kuzmovej strele v 11.minúte. Slovan pohrozil brejkovou šancou Peltiera s Mészárošom. Myjavu ťahal Pekár, ktorý pripravoval šance domácich. Zápas kontrolovali hostia z Bratislavy, ktorí mali možnosť v 26.minúte zvýšiť na 2:0 z priameho kopu. Juraj Halenár mieril vysoko nad. V 27.minúte dostal ŽK za faul na domáceho Solničku mladý Mészáros. V prvom polčase rozhodca Královič rozdal až 4 ŽK. V 33.minúte po faule na Kuzmu zahrávali domáci priamy kop, po ktorom vyrovnal sám faulovaný hráč, keď zúžitkoval presný Pekárov center 1:1. Po tomto góle kopaničiari ožili, vytvorili si ďalšie šance. Najbližšie ku gólu bol Jánošík. Slovan pohrozil Mészárosom, ale polčasové skóre sa už nezmenilo.

Druhý polčas začali lepšie domáci, ktorí v 48.minúte zahrávali dva rohové kopy. Po tom druhom sa do dobrej šance dostal Sládek, ale jeho strela išla nad bránu. V 53.minúte mohol ísť do vedenia aj Slovan, ale Štefánikovu strelu Solnička bez problémov chytil. Zápas mal aj napriek ťažkému terénu dobré tempo. V 57. minúte po Halenárovej strele, zachránila domácich ľavá žrď. V 59. minúte Sládka na ihrisku nahradil Duga. Belasí pohrozili aj Štefánikom, ktorého strelu v 61. minúte vyrazil spoľahlivý Solnička na roh. V 64. minúte ihrisko opustil Peltier, na jeho miesto prišiel Vittek. Bravúrny zákrok predviedol domáci brankár v 67. minúte, keď po dobrom centri z pravej strany zabránil vlastnému gólu. Slovan bol v týchto fázach hry futbalovejší, snažil sa strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 72. minúte bol blízko ku gólu Štefánik, ktorý po kombinácii s Vittekom neprekonal Solničku. O minútu ho vystriedal Soumah. V 78.minúte mal na kopačke vedúci gól čerstvý Soumah, ktorého lob po samostatnej akcii skončil tesne vedľa pravej žrde Solničkovej brány. Myjavačania sa dostali do šance striedajúcim Šimunekom, ktorého strelu v 84. minúte Perniš kryl. Útoky sa v závere zápasu striedali z jednej stany na druhú. V 89. minúte domáci Pekár zaznamenal nožničkami víťazný gól zápasu. V nadstavenom čase Lásika nahradil Gorosito a Kuzmu Oršula. František Straka dnes prvýkrát so Slovanom prehral.

Góly : 2´Halenár, 33´Kuzma, 89´Pekár

Solnička – Jánošík, Černáček (C), Kastelovič, Pekár – Šulek, Ciprys, Bílovský(75´Šimonek), Daniel – Sládek(59´Duga), Kuzma (90´Oršula).

Perniš – Josimov, Niňaj, Bagayoko, Kolčák – Hudák, Štefánik(73´Soumah), Lásik(90´Gorosito), Halenár (C) – Mészáros, Peltier (64´Vittek).

Rozhodca: Peter Kráľovič – Tomáš Vorel, Radoslav Bobko.
2497 divákov

 

 

Pridaj komentár