ŠK Slovan Bratislava vs. FK Senica 4:1 (2:1)

V daždivom počasí privítal na Pasienkoch domáci Slovan hráčov FK Senica. Tréner František Straka zaradil do obrany uzdraveného Gorosita, ktorý nahradil Niňaja. Okrem Gorosita si premiéru v tejto ligovej sezóne odbil Samuel Štefánik, ktorý sa s číslom 17 postavil na kraj zálohy.
Seničania nastúpil v osvedčenej zostava, na lavičke sa po dlhej pauze zavinenej zranením objavil Tomáš Kóňa.

Na zmáčanom teréne začal lepšie Slovan, ale Štefánikova strela letela tesne vedľa ľavej žrde Šullovej brány. Domáci mali hru pod kontrolou v priebehu pár minút zahrávali dva rohové kopy.  Senica pohrozila Kalabiškom, s jeho centrom nemali domáci obrancovia problémy.  Bol to opäť Kalabiška, ktorého do šance poslal Piroška, ale jeho strelu zablokovala obrana Slovanu na roh. Už o minútu prišiel prvý gól zápasu, o ktorý sa postaral v 14.minúte Soumah, ktorý presnou strelou nedal bezmocnému Šullovi šancu 1:0. Slovan umne kontroloval hru a naďalej zamestnával Senickú obranu. Zaujala Grendelova strela, ktorá tesne minula hosťujúcu bránu. V 27.minúte po prihrávke Soumaha trafil Milinkovič iba bočnú sieť. Druhý gól v zápase prišiel v 32.minúte, jeho autorom bol najlepší hráč na ihrisku Soumah, ktorý zužitkoval presnú Štefánikovu prihrávku 2:0! Senica sa snažila skorigovať skóre z priameho kopu, ale Majtánova strela z 30 metrov letela nad. Gólu sa Seničania dočkali v 40.minúte po ďalšom priamom kope. Signál hostí usmernil do siete Kalabiška 2:1!  V 41.minúte prišlo k prvému striedaniu na domácej strane. Marka Milinkoviča nahradil Karol Mészáros. Prvý počas sa skončil  2:1.

Do druhého polčasu nastúpil Slovan bez Štefánika, ktorého nahradil Lásik. Hralo sa na ťažkom teréne, ktorý viac vyhovoval domácim.  Na ihrisku nebolo moc vidno na hrote Fořta, ktorý sa pripomenul až v 57.minúte, kedy „Kollerovsky sklepol“ loptu pre Mészárosa . Ofenzívu podporovali z obrany Čikos s Jablonským. V 62.minúte sa po rohovom kope presadil v skrumáži striedajúci Mészáros 3:1! Slovan pokračoval vo svojich útočných akciách. V 69.minúte zvýšil už na 4:1 Pavel Fořt, ktorému gól vypracoval s chuťou hrajúci Soumah.Toho za potlesku tribún nahradil v 72.minúte nový kráľ ligových strelcov Juraj Halenár. V 76.minúte zahodil výbornú príležitosť Mészáros. Senica zahrávala v krátkom časovom slede dva rohy, po ktorých sa skóre nemenilo. Stretnutie sa už len dohrávalo. Slovan potvrdil, že proti Senici sa mu darí a vyhral už deviaty zápas s týmto súperom v rade.

 

Góly :  14´, 32´ Soumah , Kalabiška 40´ , Mészáros 62 ´, Fořt 69 ´

Perniš – Jablonský, Čikoš, Gorosito, Hudák – Grendel, Žofčák (C), Milinkovič (41´Mészáros), Štefánik (46´Lásik) – Soumah(72 ´Halenár) , Fořt.

Náhradníci: Poláček – Niňaj, Bagayoko, Lásik, Halenár, Mészáros, Peltier.

Šulla – Pavlík(78´Gava), Pillár, Mazáň, Chvátal – Hlohovský, Hušek (72´Ventura), Opiela (72´Komara), Majtán – Kalabiška, Piroska.

Náhradníci: Junas – Filípek, Gava, Kóňa, Komara, Ventúra, Kosorin.

Rozhodca: Vlk, Weiss – Žákech

1460 divákov

Pridaj komentár