Preview: Pjunik Jerevan – ŠK Slovan Bratislava

Vo štvrtok o 17.00 vstúpia belasí do bojov o skupinovú časť Európskej ligy.  V prvom predkole si zmerajú sily s Pjunikom Jerevan. Stretnutie budú rozhodovať maďarskí rozhodcovia  Farkas – Albert, Szert.

Pjunik Jerevan

Tento arménsky celok patrí k relatívne mladým klubom. Jeho vznik sa datuje k roku 1992. V roku 1999 dokonca zanikol, aby svoju činnosť o dva roky obnovil. Hráva na domácom štadióne s kapacitou 1 432 miest. V Arménsku patrí medzi najpopulárnejšie celky, čoho výsledkom je zisk 14 titulov, 8 víťazstiev v národnom pohári, či 9 trofejí v superpohári.  Za pozornosť stojí dlhá séria titulov v rade, keď od sezóny 2001 až do roku 2010 vládli na tróne. V ročníku 2016/2017 obsadil náš súper štvrté miesto v šesťčlennej arménskej lige. Klubovými farbami sú biela, modrá a žltá. V uplynulej sezóne v prvom predkole vypadli po výsledkoch 2:1 a 0:2 s gibraltárskym klubom FC Europe.

ŠK Slovan Bratislava

Belasým nevyšla generálka na Európsku ligu podľa predstáv. Vo finálovom stretnutí o Česko-slovenský superpohár nestačili na Zlín, ktorému po remíze 1:1 podľahli na pokutové kopy 5:6. Navyše prišli o Soumaha, ktorého pre zranenie nahradil de Kamps. Z Majstrovstiev Európy sa s menším zranením vrátil Čavrič. Zdravotné problémy má aj Rigo. Nová posila Rabiu s mužstvom necestovala. So Slovanom sa na ukončení zmluvy dohodol Tomáš Koňa, ktorý rovnako do Arménska necestoval. Za Slovan odohral 18 duelov, zaznamenal jeden gól. Slovan sa vo svojej histórii nikdy s arménskym klubom nestretol. Veríme, že belasí uhrajú dobrý výsledok a pred odvetou, ktorá je na programe v Bratislave 6.7. o 19.00 si spravia solídny náskok.

Pridaj komentár