Predstavujeme ďalšieho súpera v príprave vo Švajčiarsku – HC LUGANO

Zápas sa hrá zajtra 16.08. o 17:30 v Lugane.

Klub z talianskej časti Švajčiarska je naším najbližším súperom, ktorý nás má preveriť v príprave. „Bianconeri“ (podobne ako vo futbale Juventus Turín) hrajú najvyššiu švajčiarsku ligu (NLA, predtým NDA) nepretržite od roku 1981. Klub bol založený v roku 1941. Vyhral 7 titulov a bol aj vo finále Spengler cupu v roku 1991, kde napokon prehral s naším nasledujúcim súperom v príprave vo švajčiarskom kempe, CSKA Moskva. Tím hrá na štadióne Piste della Resega s kapacitou 8’000 miest. V tej poslednej sezóne skončili na 5. mieste a v play-off vypadli v prvom kole so Servette Geneva.

 

V zostave majú niekoľko zaujímavých mien. Svätyňu háji reprezentačný brankár Daniel Manzato, v obrane dlhoročný švajčiarsky reprezentant a, dá sa povedať, že už ich legenda, Julien Vauclair. V útoku je napríklad Ilari Filppula, ktorý si v minulej sezóne zahral aj v KHL za CSKA Moskva, či Švéd Linus Klasen, ktorý zažiaril na ostatných majstrovstvách sveta v drese „Troch koruniek“ a veľkou mierou prispel k zisku bronzových medajlí. Ďalšími ostrieľanými „borcami“ v tíme sú Brett McLean s odohranými 385 zápasmi v NHL (56 gólov a 106 asistencií) v tímoch Chicago Blackhawks, Colorado Avalanche a Florida Panthers či Švéd Fredrik Pettersson, ktorý v národnom drese odohral úctyhodných 93 zápasov. Majú aj jednu zaujímavu postavu v mužstve, obrancu Clarenca Kparghaia, ktorý je pôvodom z africkej Libérie. V minulosti tu odohrali svoje aj známe tváre ako Glen Metropolit, Petteri Nummelin, brankár David Aebischer, či slávny Rob Niermeyer. Počas výluky NHL v sezóne 2012/2013 hrali za HC Lugano Luca Sbisa a Patrice Bergeron.

 

S týmto súperom sme sa ešte nikdy nestretli. Švajčiarska liga je však veľmi silná a známa množstvom internacionálov so skúsenosťami aj z NHL. Pre HC Lugano bude toto prvý prípravný zápas pred nadchádzajúcou sezónou. Verme, že si naši chlapci napravia pokazenú chuť po včerajšej prehre s HC Viťaz a porazia „Helvétov“. Bolo by to cenné víťazstvo.

 

Tip redakcie: 3:2pp/sn

 

Autor článku: Michal Haša

Pridaj komentár