SKA Petrohrad vs. HC Slovan Bratislava 7:2 (1:0,3:1,3:1) (VIDEO)

Góly: 17 ´Panarin (Šipačjov, Dadonov) PP, 22´Martensson (Červenka,Thoresen), 28´Panarin (Kuteikin, Dadonov), 29´Kadeykin (Jemakov), 46´Červenka trestné strieľanie SH, 49´Panarin(Dadonov), 50´Červenka (Martensson, Thoresen) – 24´Vondrka (Štajnoch), 60´Šťastný (Baranka, Bližňák)

Vylúčenia: 5:4

Presilovky 1:0

Oslabenie 1:0

SKA Petrohrad:

Ivannikov (Salák) – Rjasenskij, Chafizullin, Alexandrov, Kutejkin, Chudinov, Jermankov – Tichonov, Ericsson, Kovalčuk (C) – Dadonov, Šipačjov, Panarin – Thoresen, Martensson, Červenka – Ponikarovskij, Ketov, Kadejkin

HC Slovan Bratislava:

Janus (Backlund) – Sersen (A), Baranka, Štajnoch, Sigalet, Brejčák, Starosta, Foster – Nagy (A), Murley, Vondrka – Netík, Surový, Bartovič (C) – Jeglič, Tičar, Hudáček – Bližňák, Šťastný, Lunter

V domácej bráne dostal proti Slovanu prednosť Ivannikov pred Salákom. Vo vypredanej hale, začali podľa očakávania hokejisti SKA náporom, ktorí nebezpečne ohrozili  Janusovu bránu. Vzápätí belasú obranu zatlačil prvý útok, Tichonov vyzval do šance Ericcsona, Janus zasiahol proti jeho strele úspešným zásahom betónom. Slovan ohrozil Ivannikova po Vondrkovej prihrávke nebezpečne vystrelil Murley. Prvú presilovku v zápase si zahrali belasí, za hákovanie odišiel na trestnú ľavicu Ericsson. Obrovskú príležitosť nevyužil po Netíkovej strele Surový, ktorý mohol otvoriť skóre. Tesne po skončení početnej výhody nebezpečne po Bartovičom pase vystrelil Tičar, brankár SKA bol proti. Na druhej strane Kovaľčukova formácia zatlačila Slovan, Janus bol pozorný. Prvú presilovku si v závere prvej tretiny zahrali aj domáci, na trestnú ľavicu odišiel Brejčák. Po tlaku druhej formácie sa do puku oprel Panarin, ktorý prestreli Janusa 1:0. Minútu pred koncom prvej časti Slovan nebezpečne zaútočil, Laco Nagy, ale nedokázal prekonať Ivannikova, ktorý dnes viackrát zachránil domáci tím. Slovan bol v prvej časti strelecky aktívnejší.

Druhú tretinu začali domáci expresne rýchlym gólom, po skrumáži pred Janusom sa presadil Martensson 2:0. Slovanu sa podarilo vzápätí znížiť na 1:2, keď sa pred bránkou dobre zorientoval Vondrka, ktorý šikovne tečoval Štajnochovu strelu. Belasých tento gól povzbudil, vytvorili si sľubné šance, Surový neprekoval Ivannikova, aby hneď po protiútoku zvýšil na 3:1 Panarin. Platilo staré známe nedáš – dostaneš…Slovan, hneď z ďalšej šance inkasoval štvrtý gól, premiérovo sa v tejto sezóne presadil Kadeykin 4:1. Janusa v bráne belasých nahradil Backlund. SKA vyslal v druhej časti na Janusa päť striel, tri skončili za jeho chrbtom. Hra sa po týchto rýchlych góloch odohrávala prevažne v strednom pásme. V závere druhej časti sa proti pravidlám previnil Martensson, Slovan mal možnosť hrať presilovku. Prvýkrát sa na ľade v dnešnom zápase objavil Foster. Slovan nebol horším tímom, zlyhával však na Ivannikovovi.

Slovan dohrával presilovku z druhej tretiny, ale gól sa mu nepodarilo dať. V úvode poslednej tretiny poslal do oslabenia Slovan Baranka, belasí sa ubránili početnej nevýhode. Hneď ako naskočili Baranka na ľad sa dostal Slovan do šance, opäť stroskotal na Ivannikovovi. Ďalšiu presilovku pre Slovan vybojoval Bližňák, v nej spravil chybu Vondrka, Foster zachraňoval situáciu faulom, za ktorý rozhodca odpískal trestné strieľanie. Červenka ho bezpečne premenil 5:1. Už o pár minút sa presadil tretíkrát v zápase Panarin, po milimetrovej prihrávke od Dadonova 6:1. Hotový uragán od SKA zakončil už o minútu Červenka 7:1! Dvanásť minút pred koncom, hrali belasí presilovku, domáci sa bez problémov ubránili. Po Fosterovom krosčeku mali domáci možnosť pridať ôsmi gól. V oslabení sa do brejku dostal Sersen, ale neprestrelil Ivannikova. Stretnutie už do konca zápasu kontrolovali domáci, ale Baranka tvrdou strelou znížil na 2:7, gól napokon pripísali Šťastnému. Slovan dostal lekciu z efektivity, podľahol Petrohradu vysoko 2:7. Domáci tak odčinili svoju ostatnú prehru s Atlatnom Mytišči 3:4, ktorú si odniesli belasí. Slovan musí na túto prehru zabudnúť, v stredu sa musia Slovanisti pokúsiť s lepšenou koncovkou uhrať dobrý výsledok na ľade Dinama Riga.

Hlasy po zápase zdroj: hcslovan.sk

Petri Matikainen: Zápas sme začali trošku nervózne, no dokázali sme prežiť úvodné minúty bez inkasovania gólu. Ďalšie minúty prvej tretiny sme hrali veľmi dobre, vytvorili si dostatok gólových príležitostí, stretnutie bolo vyrovnané.  V druhej tretine sme dobre kontrolovali hru v útočnom pásme, no bohužiaľ sme spravili zopár chýb, ktoré veľmi efektívne hrajúce SKA využilo – z každej šance dali gól.  Nie sme spokojní ako sme odohrali tretiu tretinu. Chceli sme byť aktívni, no spravili sme chyby, z čoho pramenili ďalšie inkasované góly. Dnes sme vysoko prehrali, no v hre vidím viacero pozitív, na ktorých musíme stavať v nasledujúcich stretnutiach.

Michal Vondrka: Zápas sme nezačali zle, mali sme v prvej tretine niekoľko šancí. V jej závere sme v oslabení inkasovali, no myslím že za stavu 0:1, 1:2 sme boli SKA vyrovnaným súperom.  Ich tím preukázal, že má svoju kvalitu a je veľmi produktívny. Na druhej strane príležtosti, ktoré nám ponúkli oni sme bohužiaľ nedokázali využiť. Tretia tretina nebola vydarená, začalo to možno aj mojou chybnou krížnou prihrávkou, po ktorej nasledovalo Červenkove premenené trestné strieľanie a potom sme dostali ešte dva ďalšie góly.

Ján Brejčák:  Zápas sme si prehrali sami, našimi zbytočnými chybami, ktoré súper nekomprosmisne trestal. Musíme sa z toho poučiť, aby sa to viac neopakovalo.  Už v stredu nás totiž čaká ďalší zápas, treba dobre zregenerovať a pripraviť sa na najbližšieho súpera, s ktorým chceme bodovať.

Martin Štajnoch: O súperovi sme vedeli, že vo svojom tíme má niekoľko individualít a musíme si dať pozor na prečíslenie,  no práve z nich sme dostali tri možno štyri góly.  Celkovo si myslím, že zápas nebol až taký jednoznačný ako vyznieva konečný výsledok.  Pri kontaktnom góle na 2:1 sme si mysleli, že sa chytíme, no následne sme nepremenili svoje šance, dvakrát inkasovali, čo pravdepodobne rozhodlo o osude zápasu.

7 thoughts on “SKA Petrohrad vs. HC Slovan Bratislava 7:2 (1:0,3:1,3:1) (VIDEO)

• 6. októbra 2014 at 20:43

Nebolo to až také hrozné, ako vyzerá výsledok…ale tá koncovka je fakt katastrofická…
    Foster…tešil som sa, že to bude kvalitný obránca, do prvej lajny, na presilovky…zatiaľ veľké sklamanie

• 6. októbra 2014 at 20:50

Ta koncovka nie je az taka katastroficka, to len Surovy je v nej pohromou 😀
      Taky Murley sa tiez zlepsuje, len bude to zrejme zaradenim do prvej formacie, chcel som to porovnat s Fosterom ze treba mu nechat este cas, neodohral vsetko viac jak pol pripravy vynechal, este sa do toho moze dostat (dufam, co one ostava).

• 6. októbra 2014 at 22:42

Nebol, jasne, ale taketo sance by mal s jeho skusenostami davat a v takomto zapase dokonca MUSI davat. Je dvanast zapasov a ma jednu asist? Ak by sa prvych 6-7 zapasov iba nehladal, ak by nejake body uz mal tak okej ale toto je ine, nicim extra neprispel. Ale bodovo sa nedari aj Bartovicovi a spol. teraz.
      Na ten gol za Minsk si pamatam, v presilovke nam po chybe na modrej usiel a najazd premenil..