Zhodnotenie prípravy trénerom BK Slovan.

Tréner basketbalistiek Slovanu Danilo Rakočevič, pre SlovanPositive povedal:

Pán tréner ako ste spokojný s prípravou na novú sezónu?

Osobne som veľmi spokojný. Hráčky tvdro pracovali na tréningoch, v tíme panuje dobrá atmosféra, všetci sa tešíme na novú sezónu. V prvom kole nastúpime proti Šamorínu, ktorý skončil vlani na štvrtom mieste.

Koľko zápasov ste v nej odohrali?

Zúčastnili sme sa na turnaji v Prahe, kde sme dva krát prehrali. S domácou Sláviou o 40b a rakúskym Voxom o 30b. Zdolali sme poľský Lech o 30b. Veľa nám tieto zápasy, dali, ukázali kde máme slabiny. V stredu (1.10) sme v rámci generálky na ligu doma prehrali s Brnom (tesne o päť bodov), ktoré skončilo v českej lige na štvrtej priečke. V zápase dostali priestor všetky hráčky.

Nastal v kádri oproti minulej sezóne pohyb? Privítali by ste v tíme zahraničnú hráčku?

Odišla nám jedna skúsená pivotka. Na jej post prišla nová mladá pivotka, veríme, že sa chytí a bude pre náš tím posilou. V kádri nemáme legionárky v pravom slova zmysle. Hrá u nás jedna Ukrajinka, ale berieme ju ako domácu hráčku. Filozofia nášho klubu je založená na domácich slovenských hráčkach! Týmto chceme podporiť slovenský basketbal na Slovensku Pracujeme s našimi mladými dievčatami, ktoré sa majú možnosť dostať dobrými výkonmi z b-tímu do „áčka“.

 Aká je skladba tímu? Kto bude kapitánkou tímu?

Najstaršia hráčka má 36 rokov, inak sú tam dievčatá vo veku od 23 do 30 rokov, ktoré sú doplnené o mladé hráčky. Väčšina má basketbal ako hobby, na konci sezóny dostanú dievčatá prémie v závislosti od konečného umiestnenia v ligovej tabuľke.

Kapitánka bude Marta Horonyová. V poslednom prípravnom zápase s Brnom sa žiaľ zranila. Pre zranenie bude pauzovať štyri až päť týždňov.

 Aký cieľ ste si stanovili pred novou sezónou? Je vo vašich silách potrápiť top favorita ligy Good Anegls Košice?

Našim cieľom je skončiť do 6. miesta, na ktoré reálne máme. Určite sa budeme snažiť potrápiť tímy z prvej päťky. Good Angels majú super káder na našu ligu podporený legionárkami, bude to výzva pre nás uhrať s nimi dobrý výsledok i  dobrá škola pre naše hráčky. V lige budeme dávať príležitosť aj mladším hráčkam, to je naša filozofia.

 

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“55″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“zeny basket“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]


 

 

 

 

Pridaj komentár