Skvelou druhou tretinou za tretím víťazstvom v rade (VIDEO)

Lada Togliatti – HC Slovan Bratislava 3:6 (1:1,0:3,2:2)

Góly a asistencie: 16. Mastrjukov (Stulov), 43. Bocharov (Nikitenko), 58. Belousov – 7. Sersen (Vondrka), 29. Netík (Nedorost), 32. Starosta (Vondrka, Netík), 34. Nagy (Bartovič), 49. Bartovič (Nagy), 55. Bartovič (Nagy)

Lada: Ježov (40.Glass) – Barancev, Podhradský, Šulakov, Hunkes, Vorobjov, Romanov, Ogurcov, Stulov – Petrov, Golubev, Černikov, Nikitenko, Valujsky, Fedorov, Zatovič, Belousov, Schenfield, Šarov, Mastrjukov, Bocharov.

HC Slovan Bratislava: Backlund (Janus) – Sigalet, Štajnoch, Baranka, Sersen, Foster, Starosta, Brejčák – Bližňák, Surový, Bartovič, Nedorost, Netík, Vondrka, Nagy, Tičar, Jeglič, Lunter, White, Kudrna.

Rozhodovali: Beljajev, Romasko – Otmachov, Palej Vylúčení:  2:3 na 2 min., navyše Jeglič /Slovan/ 5 + DKZ, Valujsky a Fedorov /Lada/ 10 min OT. presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.

V poslednom zápase na tripe sme na ľade Lady Togliatti nezačali zle. Naša aktivita bola odmenená po šiestich minútach, keď sme mali možnosť prvej presilovky. Na jej konci Vondrka nabil Sersenovi, ktorý z prvej trafil nechytateľne ponad rameno Ježova a Slovan viedol. O štyri minúty však prišlo k veľmi prísnemu vylúčeniu Jegliča do konca zápasu aj s päťminútovým trestom. Oslabenie sme zvládli takmer až do samého konca, no tesne pred jeho vypršaním sa domácim predsa len podarilo vyrovnať. Mastrjukov sa najlepšie zorientoval pred Backlundom, ktorý puk nešťastne vyrazil pred Starostu a od nášho obrancu sa dostal rovno na hokejku domáceho hráča. Tesne predtým však  mohol Slovan v oslabení udrieť, Nedorosta domáca obrana v poslednej chvíli zastavila. Pred koncom prvej časti mali domáci veľkú šancu na strelenie druhého gólu, ich muška bola našťastie vychýlená. 

Po dvoch minútach druhej tretiny mal výhodu presilovky Slovan. Gól nepriniesla, puk ale skončil za bránkou v 26. minúte. Vondrkovi ho nielenže rozhodcovia neuznali, český legionár musel dokonca pykať dve minúty na trestnej lavici za sekanie brankára. V 29. minúte sa však Slovan dočkal, tentokrát už rozhodcom neostávalo nič iné, iba gól uznať. Netík sa oprel do prihrávky Nedorosta a spomedzi kruhov prepálil Ježova po druhýkrát. O tri minúty bolo ešte veselšie. Starosta rovnako ako Netík napriahol k strele po Vondrkovej prihrávke a rovnako prestrelil gólmana domácich. O tri  minúty neskôr utiekli obrane domácich Bartovič s Nagyom a náš najlepší strelec po „vymiešaní“ Ježova zvýšil už na 4:1! Domáci onedlho nastrelili žrď Backlundovej bránky, na druhej strane mal dobrú možnosť opäť Netík. V závere sa Slovan ubránil domácej presilovke.

Domácim sa lepšie dýchalo už po troch minútach. Bocharov sa skvele presadil popri Starostovi a vzápätí prestrelil aj Backlunda – 2:4. O tri minúty však Slovan opäť viedol o tri góly. Nagy zatiahol puk do pásma, našiel voľného Bartoviča, ktorý bekhendom ponad vyrážačku Glassa zavesil po piatykrát. Kapitán Slovana však nepovedal posledné slovo a už o šesť minút po chybe Schenfielda strelil šiesty gól belasých. Dve minúty pred koncom sa individuálne presadil Belousov, Slovanu to však už neubralo na silách a v pokoji doviedol zápas do zdarného konca. V poslednom zápase pred domácimi duelmi okrem tretieho víťazstva v rade určite hreje aj šesť strelených gólov a práve tie sú výbornou pozvánkou na dve stretnutia po sebe, ktoré Slovan čakajú v Slovnaft aréne. Ten prvý už vo štvrtok 30. októbra proti Sibiru Novosibirsk.

Hlasy po zápase: zdroj hcslovan.sk

Petri Matikainen, tréner HC SLOVAN: „Bol to náš štvrtý zápas v rozpätí ôsmich dní a tak nečudo, že na mužstve už bolo vidieť čiastočnú únavu. V priebehu zápasu boli fázy, v ktorých sme hrali veľmi dobre, ale aj také, v ktorých sme urobili zbytočné chyby a súper ich potrestal tromi gólmi. Napokon sme boli predsa len efektívnejší a strelili sme Lade šesť utešených gólov. Ďalšie tri body a celkovo osem z tohto tripu nás tešia.“

Tomáš Starosta: „Začali sme dobre, strelili sme prvý gól, ale trochu nás pribrzdilo päťminútové oslabenie a aj keď sme ho zahrali veľmi dobre, v samom závere som si dal vlastný gól, keď sa odo mňa nešťastne odrazil brankárom vyrazený puk. Druhá tretina bola z našej strany výborná, strelili sme tri góly, premieňali sme šance, ktoré sme si dokázali vytvoriť. V tretej tretine bolo vidieť, že súper už nemá čo stratiť. Tlačil sa viac do nášho obranného pásma a podarilo sa mu pomerne skoro streliť kontaktný gól na 2:4. Našťastie sme dali v krátkom slede ďalšie dva góly a zápas sme mohli v kľude dohrať.“

Milan Bartovič: „Mužstvo ukázalo na tomto tripe veľkú vôľu. Domov vezieme 8 bodov, čo je paráda. Prvá tretina bola ťažká, lebo sme museli hrať dlho v oslabení. Udržali sme stav 1:1, a to bolo pre ďalší vývoj dobré. Dnes rozhodla druhá tretina, v ktorej sme využili prakticky všetky šance, ktoré sme mali. Dobre zachytal aj Backy.“

Ladislav Nagy: „Dnes sme sa sústredili na kvalitnú obranu a z protiútokov sa nám darilo dávať góly. Tiež nám vyšli presilovky. Dá sa povedať, že sme hrali super po celých šesťdesiat minút a o našom víťazstve nebolo pochýb. Mužstvo zahralo dobre ako celok. Sme radi, že máme ďalšie tri body a dlhý trip sme ukončili hladkým víťazstvom.“

7 thoughts on “Skvelou druhou tretinou za tretím víťazstvom v rade (VIDEO)

Pridaj komentár