Slovan doma opäť naprázdno, proti Mytišči neudržal dvakrát vedenie (FOTO)

Úvod zápasu zaskočil hráčov Slovana absolútne nekoncentrovaných, prvé dve strely skončili v Janusovej sieti. Brankár Slovana si ani nesiahol na puk a vystriedal ho Baroš. Ten si prvý zákrok pripísal až v presilovke hostí štyri minúty pred koncom. Slovan v prvej tretine neukázal takmer nič, do kabíny však odchádzal iba s jednogólovým mankom. V poslednej minúte sa totiž v početnej výhode presadil Nagy.

Druhú tretinu začali domáci o poznanie lepšie. Obrovskú šancu na vyrovnanie mal v jej polovici Hudáček, po skvelej nahrávke Nagya spoza bránky. Sám Nagy mal o pár sekúnd ešte väčšiu šancu v presilovke, no Engren proti kanonierovi belasých vytiahol zákrok večera. Dvojica Nagy – Hudáček si zopakovala spoluprácu v 36. minúte, tentokrát už gólovú. Hudáček siedmym gólom v sezóne vyrovnal na 2:2.

V tretej tretine sa Slovan ujal vedenia po štyroch minútach, keď sa presadil Nagy. Hostia však v ďalšom útoku vyrovnali. Rovnaká situácia sa zopakovala aj v 52. minúte. Najskôr strhol vedenie na stranu belasých Murley, o pár sekúnd však bolo opäť vyrovnané. Šok prišiel tri minúty pred koncom. Po chybe Sersena sa dostal k puku Sošnikov a strelil víťazný gól zápasu. Hudáčkovi sa totiž z následného trestného strieľania vyrovnať nepodarilo.

HC Slovan Bratislava – Atlant Mytišči 4:5 (1:2,1:0,2:3)

Góly a asistencie: 19. Nagy (Sersen, Murley), 37. Hudáček (Nagy, Sersen), 44. Nagy (Kozák), 52. Murley (Barker, Hudáček) – 6. Taratuchin (Jarullin), 7. Šmeľov (Potapov), 44. Junkov (Leščenko), 52. Sošnikov (Korobov), 57. Sošnikov

Slovan: Janus (Baroš) – Starosta, Sersen, Nagy, Murley, Hudáček – Barker, Štajnoch, Jeglič, Tičar, Netík – Kozák, Brejčák, White, Surový, Kudrna – Rehák, Mihalik, Lunter, Šťastný, Ölvecký.

AtlantEngren (Artemev) – Gilroy, Korobov, Sorokin, Novopašin, Ťuľapkin, Jarullin, Jekimovs, Babčuk – Šmeľov, Potapov, Sošnikov – Chlopotov, Bodrov, Černov – Levicky, Taratuchin, Kozlov – Junkov, Voronin, Leščenko.

Rozhodovali: Vasiliev, Kadyrov – Parfionov, Sysujev Vylúčení: 5:4. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 7574.

Petri Matikainen: „Jedným slovom – katastrofa. Najmä starší brankár musí zachytať, musí ťahať tím, čo sa nestalo. Janus by sa mal zobudiť. Samuel Baroš si po jeho vystriedaní počínal celkom dobre, ale potrebujeme späť Johana Backlunda. Hneď ako sme skórovali, ihneď sme inkasovali, neuveriteľné. Starší hráči robia na ľade také chyby, to je neakceptovateľné. Prvá pätorka nás dnes ťahala, ale ostatní hrali slabo. Toto je veľká šanca pre mladých hráčov, ale nepáči sa mi, ako hrajú. Nedávajú do hry všetko, čo v sebe majú. Nie sú dostatočne hladní, je to neuveriteľné.“

FOTOGALÉRIA

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“114″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“atlant 22.1″ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

One thought on “Slovan doma opäť naprázdno, proti Mytišči neudržal dvakrát vedenie (FOTO)

• 22. januára 2015 at 23:30

Dve strely, dva goly, a o toj druhej si dovolim tvrdit, ze ani velmi strela nebola. Hokej nepozeratelny. A to co predvidli po tretom a stvrtom gole, cista tragedia. Atlant mi pripominal Piestany nielen dresmi ale aj hrou a Slovanisti, skoda slov. Obrana nam hori, dnes uz aj Baker nehral uplne nic, akoby to vzdal. Uz nech tato sezona skonci.