Prognóza pred domácou sériou

Po náročnom trojzápasovom tripe sa tentokrát belasí predstavia na domácom ľade. Čaká ich päť duelov, z ktorých by mali vyťažiť čo najviac bodov. Prehry proti Petrohradu, Lokomotivu, či moskovského Dynama určite mrzia. Na svoje prvé body Slovan stále čaká, všetci veríme, že si ich pripíše už v najbližšom zápase a postupne pridá ďalšie. Vstupenky na tieto domáce zápasy si môžete zakúpiť v sieti ticketportál.

Pri pohľade na najbližších súperov je zrejmé, že strata bodov z týchto zápasov môže byť pri konečnom účtovaní kľúčová. Napriek tomu, že sezóna sa iba začína, všetky body sa rátajú. Do týchto duelov, by mali nastúpiť aj noví hráči, Déspres a Šerbatov. Do obrany by sa mohol po zranení vrátiť kapitán mužstva Andrej Meszároš, čím by malo byť mužstvo pred touto domácou sériou silnejšie.

Pri pohľade na súperov bude asi najsilnejší gigant zo Sibíru Avangard Omsk. Ostatní sú určite priechodní, zdolať ich za tri body by bola pre mužstvo do ďalších bojov veľká pstruha. Ale treba ísť od zápasu k zápasu. Prvým protivníkom bude Dinamo Minsk.

Bieloruský celok počas leta opustilo viacero opôr. Medzi najväčšie treba určite spomenúť brankára Scrivensa, útočníkov Ellisona, Pettersona, Kosticyna či Palušaja. Nahradiť týchto hráčov bude náročné, vedenie Minsku na ich miesto angažovalo švédskeho brankára Enrotha, útočníkov Fontaineho a Howdena so skúsenosťami z NHL. Z nášho pohľadu si Slovan pripíše tri body.

Už v piatok sa v Bratislave predstaví Sibir Novosibrsk, ktorému sa v lete rozpadol elitný útok Šumakov-Sannikov-Šalunov. V mužstve nezostal ani mladý talent Okulov. Do Ottawy zamierila brankárska opora Taylor. Z posíl je zaujímavým meno Enlud, ktorý v KHL pred šiestim rokmi v Sibire odštartoval svoju kariéru. V silách belasých je svojho súpera napriek nepriaznivej štatistike zo vzájomných domácich zápasov poraziť za tri body.

V nedeľu do Bratislavy so svojim novým tímom zavíta Martin Štajnoch, ktorý sa vrátil do KHL, kde oblieka dres Jugry-Chanty-Mansijsk. Celok, ktorý má svoj tím postavený prevažne na ruských hráčov. Okrem nášho Štajnocha nájdeme v mužstve z AHL známeho Morina, či Fína Savinena. V bránke je Fokin, ktorý v uplynulom ročníku pôsobil v drese Popradu. Belasým sa proti Jugre doma zvyklo dariť, veríme, že tomu nebude inak ani v nedeľu.

V utorok si Slovan zmeria sily so spomínaným Avangardom Omsk. Mužstvo nabité hviezdami má tie najvyššie ambície, aj napriek tomu, že do NHL sa vrátil líder Sobotka. Do tímu pribudlo švédske trio Everbreg, Petersson, Sundström. Slovanu to proti Omsku doma príliš nejde.

Na záver tejto päťzápasovej šnúry Slovan vyzve Neftechimik Nižnekamsk. Ďalší celok, proti ktorému sa Slovanu na domácom ľade nedarí.Naposledy ho zdolal v roku 2013. Neftechimik počas leta ulovili dvoch českých útočníkov – Hanzala s Nestrašilom. Z Kunlunu prišiel strelec Rau, z Togliatti brankár Ježov. Odišli Brulé, Gygne, či obranca Kinrade. Veríme, že tentokrát si Slovan s týmto súperom nejaké body na svoje konto pripíše.

Pridaj komentár