Slovan na záver tripu nestačil na Omsk (VIDEO)

Avangard Omsk – HC Slovan Bratislava 5:3 (2:0, 2:1,1:2)

Góly: 9.Lemťugov (Dervuk, Paršin), 13. Perežogin (Erat, Pianov), 24.Paršin (Širokov, Zubov), 36.Pianov, 47. Perežogin (Erat, Kempný) – 35. Kašpar (Nedorost), 42. Miklík (Surový), 50. Skokan (Starosta)

Omsk :Furch (Novickij) – Kempný, N. Gluchov, Ahnelöv, Kuľaš, Alexandrov, Dervuk, Vasiliev, Kulik – Zubov, Širokov, Paršin – Erat, Pianov, Perežogin – Černikov, Petrov, Lemťugov – Lauta, Kulik, Fiščenko

HC Slovan:Brust (Garnett) – Starosta, Višňovský, Valach, Mihalik, Sersen, Barker, Švarný – Jeglič, Tičar, Nagy – Bartovič, Surový, Miklík – Kašpar, Viedenský, Nedorost – Skalický, Lušňák, Skokan

Rozhodovali: Cyplakov, Šeniov – Micheľ, Strelcov,  Vylúčenia 4:2  Presilovky 0:0, Oslabenie 0:0

Slovan hneď od úvodu dostal možnosť hrať presilovku, tá mu nevyšla. V prvej polovici úvodnej časti diváci väčšie gólové príležitosti nevideli. Až prišiel Lemťugov výpad pred bránku, ktorého pustil Miklík, ktorý otvoril skóre. Svoju druhú gólovú prležitosť Omsku premenil Perežogin, ktorý sa ocitol osamotený pred Brustom. Slovan mohol vo svojej druhej presilovke v zápase znížiť, po Nedorostovej prihrávke Viedenský gól nedal.

Do prvej šance v druhej tretine sa dostali domáci. Brust svoj tím podržal. Prišiel protiútok Omsku, na ktorý už nemal nádej, na 3:0 zvýšil po vyšachovaní obrany Slovana Paršin. Slovan dostal tretiu príležitosť hrať v početnej výhody, podobne ako tie predošlé, ani táto mu herne nevyšla.  V 30. minúte sa do dobrej šance dostal Bartovič, Fuch jeho pokus kryl. V zápätí sa podarilo Jegličovi skórovať, jeho zásah musel odobriť video rozhodca, ktorý gól pre kopnutie puku korčuľou neuznal. Po zlom striedaní Slovana hral Omsk presilovku. V oslabení unikol Kašpar 3:1. Krátko po Miklikovom návrate pridal štvrtý gól Pianov 4:1.

Slovan nastúpil do tretej časti aktívne. Miklík dokázal znžiť na 4:2. Omsk dobre bránil, nepúšťal belasých pred Furcha. Po Mihalikovej chybe sa Avangard dostal do prečíslenia, aby Erat prihral Perežoginovi na piaty gól domácich. Následne sa Omsku nepodarilo využiť početnú výhodu. Slovanu sa podarilo znížiť na 5:3, Skokan tečoval Starostove nahodenie. Opäť musel posudzovať regulárnosť gólu video rozhodca. Päť minút pred koncom mali belasí možnosť početnej výhody, v ktorej domácich zatlačili, ale gól nedali.

Ohlasy, zdroj: hcslovan.sk

Miloš Říha: „Z našej strany to bol najhorší zápas, ktorý sme odohrali vonku v tomto ročníku.“