Slovan odcháza z Rigy s debaklom

HC Dinamo Riga vs. HC Slovan Bratislava  6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Góly  a asistencie: 1. Bukarts (Redhils), 9. Saulietis (JerovejevsCipulis), 20. Videll (Bukarts), 28. Darzinš (Wilson), 31. K. Redlihs (M. Rredlihs, Bukarts), 41. Indrašis (Daržins)

HC Dinamo Riga: Sedláček (Deslauriers) – K. Redlihs, Cibulskis, Jurčina, Genoway, Sotnieks, Jerovejevs, Grinbergs – Bukarts, Videll, M. Redlihs – Indrašis, Wilson, Darzinš – Džerinš, Meija, Skvorcovs – Saulietis, Cipulis, Trotter

HC Slovan Bratislava: Backlund (9.Godla) – Sersen (C), Starosta, Barker, Štajnoch, Koz28.ák, Brejčák, Rehák, Mihálik – Nagy (A), Murley, Hudáček – Jeglič, Surový (A), Netík – Ölvecký, White, Kudrna – Lunter, Tičar, Šťastný

Rozhodca: Bondar, Drejev – Majtak, PronskichVylúčení: 4:7.  Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.

Zápas sa ešte poriadne ani nezačal a prišla studená spracha pre Slovan, gól inkasoval z prvej strely na bránu. Backlund bol proti Bukartsovej tečovanej strele bezmocný. Odpoveď prišla po Netíkovej akcii, Slovan bol blízko k vyrovnaniu,  nemal toľko šťastia ako hráči Rigy. Po druhej strele na Backlundu viedla Riga 2:0, Johana nahradil Godla, šťastným strelcom bol Saulietis. Pred ním nevyužil dobrú šancu Slovan, ktorý bol v prvej tretine lepším tímom, ale nedával góly. Nádej znížiť na 1:2 mal Slovan v presilovke, ktorú nehral zle, ale gól nepridal. V závere inkasoval Slovan klasický gól do šatne, Godlu prekonal Forsbergosky Videll 3:0.

Druhá tretina sa začala v hre 4v4, Slovan nastúpil aj Tičarom, ktorý nahradil Nagya, ktorý nepokračoval v zápase. Svoju prvú presilovku nevyužila ani Riga, Slovan naďalej prehával 0:3.  Slovan sa dostal do výbornej šance, do brejku sa dostal Kudrna, ktorého za cenu trestného  strielania zastavil Genoway, Andrej však Sedláčka neprekonal. Vzápätí domáci nepremenili presilovku, ale hneď ako skočil Brejčák na ľad kapitán Darzinš zvýšil na 4:0.  Na 5:0 upravil v  ďalšej presilovke K. Redhils.

Podobne ako v prvej časti aj v tej poslednej inkasoval Slovan z prvej šance, svoj 14-tý gól v sezóne pridal Indrašis 6:0! V 44. minúte zabránil gólu Godla, ktorý sa pri zákroku ocitol na zemi, zdalo sa, že sa do brány vráti Backlund, ale mladý Slovák po krátkom ošetrení pokračoval v zápase. Zápas sa dohrával, oba celky čakali na koniec zápasu. V závere zápasu pri presilovke Dinama, nešťastne zasiahol puk Tomáša Starostu, ktorý sa ocitol na zemi.  Trápenie Slovana pokračovalo, nedokázal skórovať v Lotyšsku dva zápasy.  Slovan dostal v Rige nepopulárneho kanára.

Ohlasy po zápase: (zdroj:hcslovan.sk)

Petri Matikainen: „Všetko bolo dnes zlé od začiatku. Domácim strelili aj s prispením šťastia rýchly vedúci gól a v ďalších minútach sme im uľahčili cestu ľahkými chybami. Riga však podala výborný výkon, dobre korčuľovala, hrali pozorne v obrane. Snažili sme sa na dnes pripraviť čo najlepšie, no po dobrých zápasoch v Petrohrade a v Helsinkách nám dnes stretnutie absolútne nevyšlo.“

6 thoughts on “Slovan odcháza z Rigy s debaklom

• 2. februára 2015 at 12:07

tak chalani to uz zabalili, nepochopitelne.. asi sa nepotrebuju predat, zabojovat o zmluvu, troska spravit radost fanusikom.. najviac mrzi, ze sa „mladí“ chlapci uspokojili s miestom vo stvrtom utoku, hlavne ze hraju khl za desat mesacne..

• 2. februára 2015 at 13:44

hmm, na zaciatku sezony, ked sa mancaft doplnal o zaujimave mena, by ma ani vo sne nenapadlo, ze budeme vo februari v konferencii s prehladom posledni, je to smutne… 🙁
    v podstate teraz ani neviem, co si o tom mam mysliet, lebo teraz mi to uz tak trosku pripada, ako keby sa tento pad robil cielene a smrdi z toho odchod z KHL…ale kam?…kazda ina alternativa, okrem CZ ligy, by bola velkym krokom spät… no nic, nechame sa radsej prekvapit, co nas „velky strateg“ s baretkou vymysli…
    budem sa radsej tesit na futbal – zda sa, ze sa niekto v klube prebudil a futbal sa zacne robit transparentnejsie a hlavne s ludmi, ktorym na Slovane zalezi… uz len ta posledna kvapka mi chyba ku stastiu, ale verim, ze to co sa hovori, bude aj pravda…