Slovan otočil zápas, zo Žiliny si vezie tri body (VIDEO)

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava  1:2 (1:0)

Góly :  22. Káčer – 72. Škriniar vlastný gól, 81. Milinkovič

MŠK Žilina:Volešák – Hučko, Škriniar, Piaček, Mabouka – Čmelík (81. Alves de Oliveira), Škvarka (78. Bénes), Káčer, Pečovský (C), Mihálik (69. Paur) – Jelić.

ŠK SlovanPerniš – Čikoš, Gorosito, Niňaj, Saláta – Milinkovič (C) (83. Peltier), Soumah (90. Štefánik), Simović, Zreľák – Mészáros, Oršula (65. Lásik).

Žlté karty: Hučko – Gorosito, Saláta.

Rozhodovali: Vlk – Lieskovský, Kováč.

Diváci :2157

Žilina nastúpila do zápasu s vedomím bodovať naplno. Začala aktívne, prvých desať minút bola lepším mužstvom.  Slovan po štvrťhodine hry vyrovnal hru. V 22. minúte obrana belasých nedokázala prerušiť akciu domácich, pokryť strieľajúceho Káčera, ktorý otvoril skóre zápasu.  Domáci boli po góle aktívnejší, snažili sa pridať druhý gól. V 35. minúte nedokázal Mihálik zakončiť prihrávku mladého Čmelíka. V závere prvého polčase sa do gólovej príležitosti dostal Marko Millinkovič, jeho strelu bravúrne Volešák kryl.

Druhý polčas začal Slovan lepšie. Svoje šance nevyužili Srbi v Slovane – Simovič s Milikovičom.  V 57. minúte sa do výbornej šance dostal Zreľák, ten zoči voči Volešákovi neuspel.  Odpoveď Žiliny prišla v 60. minúte, priamy kop Škvarka netrafil ideále, Perniš jeho loptu poľahky kryl. Aktívny Slovan v 63. minúte skóroval, ale Zreľákov gól pre ofsajd neplatil. O desať minút sa belasí dočkali zaslúženého vyrovnania. Milinkovičov priamy kop z pravej strany si pred Gorositom zrazil do vlastnej siete Škriniar. V 82. minúte Slovan otočil zápas. Marko Milinkovič krásne trafil z priameho kopu 1:2. V závere ešte pohrozil Jelič, ale na vyrovnanie to nestačilo.

Ohlasy k zápasu, zdroj skslovan.com

Ján Švehlík, tréner Slovana: „Myslím, že sme videli nadpriemerný ligový zápas v dobrom tempe. Prvú polhodinu boli domáci lepší, boli agresívnejší a v strede poľa a v krídelných priestoroch nás prehrávali. Potom sme začali hrať svoju hru, v druhom polčase sme podali výborný ofenzívny výkon, strelili sme aj góly a zaslúžene sme vyhrali.“