Slovan po tuhom boji s dvomi bodmi (VIDEO)

HC Slovan Bratislava – Avtomobilist Jekaterinburg 4:3 sn. (0:0, 1:1, 2:2, – 0:0, 1:0)

Góly: 31. Nedorost (Valach), 48. Šťastný (Jeglič), 53. Bartovič (Barker, Starosta), rozh. náj. Jeglič – 29. Elo (Timašov, Simakov), 42. Vasilevský (Koukal), 60. Golyšev (Kivistö)

HC Slovan: Brust (Garnett) – Barker, Sersen, Mihalik, Valach, Starosta, Švarný, Luža – Kašpar, Nedorost, Nagy – Miklík, Surový, Bartovič – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skalický, Viedenský, Lušňák

Avtomobilist: Kovář (Ustinský) – Kivistö, Žuravľov, Timašov, Vasilevský, Ščemerov, Triamkin, Dostojnov, Turbin – Golyšev, Roman, Simakov – Koukal, Torčeňuk, Garejev – Dubrovský, Popov, Pankov – Jemelin, Alexejev, Elo

Rozhodovali:Gamalej, Olenin – Micheľ, Strelcov Vylúčenia: 7:6  Diváci: 7143

Od úvodu diváci sledovali svižný hokej.  Prvú možnosť v zápase mal Avtomobilist, ten ale svoju presilovku nevyužil. Slovan pohrozil Miklíkom, Kovář jeho strelu videl a chytil. Pohybliví hostia sa snažili o otvárací gól. Pankovovu prihrávku na gól Dubrovský nezužitkoval. Vzápätí zakombinoval Tičarov útok, Sersenova strela sa však neujala.V 17. minúte po prečíslení hostí predviedol super zákrok lapačkou Brust. V prvom dejstve gól nepadol.

V druhej tretine sa hra začala kúskovať vďaka častým vylúčeniam. Slovan prežil dlhé oslabenie o dvoch hráčov, ale krátko, keď už boli belasí v pätici inkasovali. Strelcom otváracieho gólu bol Elo. Už o dve minúty tečoval Valachov nahodený puk Nedorost 1:1. Tento gól museli po konzultácii odobriť rozhodcovia. Vedúci gól v zápase mohol zaznamenať Sersen, jeho bombu Kovář zneškodnil. V závere druhej časti pri prečíslení trafil Simakov žrď Brustovej brány.

Úvod záverečnej časti vyšiel hosťom. V presilovke sa presadil Vasilevský, ktorý od modrej čiary prestrelil Brusta. Slovan musel doťahovať, tlačil sa pred Kovářa, aby po Jegličovej nahrávke vyrovnal Šťastný. Vedúci gól mohol pridať Tičar, jeho dobre mierenú strelu Kovář betónom vyrazil. O pár sekúnd si z ľavej strany nakorčuľoval Bartovič, ktorý nedal českému brankárovi šancu. V závere zápasu prišiel Sersenov faul, hostia v hre bez brankára minútu pred koncom vyrovnali na 3:3.

V predĺžení gól nepadol. V samostatných nájazdoch sa presadili Jeglič s Kašparom, na strane Avtomobilistu neuspeli Popov ani Koukal. Slovan si tak do tabuľky pripísal dva body.