Preview: Sibir Novosibirská oblasť vs. HC Slovan Bratislava

Po domácom trojzápase sa Slovan opäť vydal na krátky, ale zato ďaleký trip za svojimi dvomi súpermi. Dnešným prvým súperom je Sibir Novosibirsk, s ktorým sa pred týždňom stretol na domácom ľade a prehral 2:3. Zápas začína o 19:00 miestneho času (14:00 SELČ).

Z diváckeho hľadiska to bol veľmi atraktívny zápas. Hneď v prvej tretine sa stihla zomlieť hromadná bitka, padnúť tri zaujímavé góly, zraniť Laca Nagya a na záver odskúšať hokejové pravidlo, ktoré hádam ešte nikdy žiadny divák nevidel. Ale pekne poporiadku. Zápas svojím tempom patril medzi tie najlepšie, aké mohol fanúšik hokeja a belasých v tejto sezóne vidieť. Slovan viedol po prvej tretine 2:1, no bohužiaľ tesný náskok neudržal a prehral dvomi gólmi v prostrednej časti hry, na ktoré už v poslednej tretine odpovedať nedokázal. Obrana bola počas celého zápasu oslabená rôznymi vylúčeniami (Sersen 5+DKZ, Štajnoch osobný trest 10 minút, Sigalet v prvej tretine tiež menší osobný trest 5 minút) či absenciou Starostu, ktorý sa pred zápasom zranil a tak niet divu, že mlela z posledného (veľkú časť zápasu musel Slovan hrať na piatich obrancov). Góly, ktoré padli v prvej tretine, sa tiež vymykali medziam obvyklých zápasov. Prvý padol aj napriek posunutej bránke, čo pravidlá označujú ako technický gól. Druhý bol vlastencom sibirského beka Konstantina Alexeyeva. Tretia paráda, ktorú predviedol v samostatnom úniku v hre v oslabení Tomáš Surový, bol natoľko neprehľadný, že videorozhodca nedokázal dostatočne včas určiť, či to bol alebo nebol gól a tak sa hlavný arbiter rozhodol pre radikálne riešenie. Aby zbytočne nezdržiaval hru 19 sekúnd pred koncom tretiny, poslal oba tímy do kabíny a chýbajúci čas z prvej tretiny sa dohral na začiatku druhej. Tomáš sa tak dozvedel o platnosti svojho azda najkurióznejšieho gólu (či skôr rozhodnutia o jeho platnosti) až počas rozhovoru v útrobách štadiónu. Viac o tomto zaujímavom zápase sa môžete dočítať tu https://www.slovanpositive.com/slovan-zbaveny-cara-s-novosibirskom-tesna-prehra-foto/.

Slovan od vtedy odohral ďalšie dva zápasy, kým Sibir iba jeden. Obaja sme však získali za toto krátke obdobie po tri body. Kým belasí prehrali hneď v nasledujúcom zápase o deň na to s najslabším tímom KHL Amurom Chabarovsk, aby v tom poslednom porazil poľahky Gregorov Admiral Vladivostok, Sibir si poradil so silným a vo forme hrajúcim Dinamom Minsk. Sibir tak poskočil na aktuálnu šiestu priečku v rámci východnej konferencie. Zdá sa tiež, že sa potvrdili dohady, že ich aktuálne najlepší hráč, Švéd Patrik Thuresson v tíme skončil, keď nehral ani v Bratislave ani v Minsku a nefiguroval ani na súpiske tímu.

Je zbytočné dávať sem znova štatistiky oboch tímov, nakoľko od ich posledného vzájomného zápasu veľa vody nepretieklo. Spomenieme tak azda len bilanciu zápasov doma/vonku. Štyri víťazstvá a sedem prehier nie je dobrá vizitka domáceho tímu. Viac sa však Sibiru paradoxne darí vonku. A rovnako je to aj so Slovanom. Vonku má bilanciu sedem víťazstiev a päť porážok. Pridá dnes Slovan do svojej zbierky ďalšiu výhru na klzisku súpera?

Sledujte zápas aj na Sport2 od 13:45.

Zostava:

Janus (Backlund) – Foster, Sigalet Sersen, Baranka, Štajnoch, Mihálik, Luža –  Bartovič, Surový, Hudáček – Netík, Nedorost, Vondrka – Jeglič, Tičar, Rachůnek – Šťastný, Bližňák, Kudrna

2 thoughts on “Preview: Sibir Novosibirská oblasť vs. HC Slovan Bratislava

Pridaj komentár