Slovan B otočil zápas s Nitrou, rozhodol v druhom polčase

ŠK Slovan Bratislava B – FC Nitra 3:2 (0:2)

Góly:  74. Šefčík, 76. Oršula, 83. Záhumenský  – 22.36. Šmehýl

Žlté karty:  Záhumenský, Sabo– Kostolanský, Charizopulos 

ŠK Slovan Bratislava B: Valašík – Záhumenský, Kele (62. Gašparovič), Šefčík (85. Andrejko, Reisel, Sabo, Štefánik, Malý, Lády, Oršula, Kondrlík (68. Tichý)

FC Nitra: Stránský – Kolmokov, Rakovan, Petráš,Kostelný ,  Kotrík (28. Dubeň), Kotora, Charizopulos, Morong, Šmehýl, Paukner

Rozhodovali: Dohál – Mikulaj, Barenčík

V daždivom počasí privítal Slovan v Prievoze Nitru. Od úvodu mali hostia jemnú územnú prevahu. Tá v 22. minúte vyústila do otváracieho gólu, keď Morong poslal do šance Šmehyla. Ten sa nemýlil. Po góle Slovan prebral iniciatívu, snažil si o vyrovnávajúci gól. Blízko k nemu bol Oršula, ktorému strelu Stránský chytil. Odpoveď hostí prišla okamžite. Svoj druhý gól v zápase pridal Šmehyl, stanovil na polčasových 2:0 v prospech svojho tímu. Nič na tom nezmenila ani šanca Slovana, ktorú neúspešne zakončovali Záhumenský so Šefčíkom. 

Slovan vstúpil do druhej polovice zápasu aktívne. Do dvoch dobrých šancí sa dostal  Sabo, ktorémú prvý pokus zmaril Stránský. Nitra pohrozila Morongom, ale skóre sa nemenilo. Mladí Slovanisti sa za svoju snahu pätnásť minút pred koncom dočkali prvého gólu. Šefčík, ktorý po rohu znížil. Už o dve minúty bolo vyrovnané. Oršula umiestnenou strelou prekonal Stránského. Tretí gól na seba nenechal dlho čakať. Sedem minút pred koncom strhol víťazstvo belasých na svoju stranu Záhumenský. Slovan po dlhšom čase zaznamenal víťazstvo.

Pridaj komentár