DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:1)

ŽK: 57. Michalík, 70. Kwin, 72. Straka, 80. Brašeň, 90 + 1. Štepanovský – 37. Kotula, 71. Sekulič

ČK: 77. Sekulič

Divákov: 6443.

DAC: Tujvel – Kwin, Brašeň, Michalík, Štepanovský – Polievka (61. Jurčo), Straka (78. Pambou), Ljubicić, Sarr (90. Krišto) – Pačinda, Szarka.

Slovan: Krnáč – Kotula, Gorosito, Saláta, Podaný – Sekulić, Štefánik (70. Gonzalez) – Mészáros (66. Oršula), Milinkovič, Zreľák – Priskin (85. Peltier).

V Dunajskej Strede začal Slovan výborne. Už v pätnástej minúte zachytil v strede ihriska prihrávku domácich Štefánik, poslal loptu do behu Priskinovi a ten sa so zakončením príliš nepáral. Bombou z pravej strany nedal Tujvelovi šancu a belasí viedli. O desať minút mohli domáci vyrovnať po strele Polievku, ešte väčšiu šancu mal však na druhej strane Zreľák. Ten sa rútil na bránku domácich sám, ale Kwin ho v poslednej možnej chvíli odzbrojil. Stopér DAC-u bol v hlavnej úlohe aj v 36. minúte. Po rohu Pačindu sa hlavou oprel do lopty a vyrovnal na polčasových 1:1.

V druhom polčase hra a najmä futbalová krása upadla, na šancu sme museli čakať poriadne dlho. Oba tímy mali k dispozícii niekoľko štandardiek, ani z jednej však gólová možnosť neprišla. 75. minúta priniesla šance na oboch stranách. Najskôr sa krásne preštrikoval do pokutového územia Sekulič, jeho center však skončil v Tujvelovom náručí, na druhej strane chýbali Szarkovi iba centimetre, aby predbehol Krnáčov zákrok. V 77. minúte skončil zápas po druhej žltej karte pre Sekuliča. Faul obrancu Slovana však prišiel po nešťastnom pošmyknutí a rozhodca Horváth mohol ukázať v tomto prípade viac citu. V závere sa domáci snažili využiť presilovku, obrana belasých však stála na pevných nohách. Slovan naposledy prehral v Dunajskej Strede pred štyrmi rokmi, opäť tak natiahol svoju neporaziteľnosť.

Ohlasy po zápase, zdroj skslovan.com:

Dušan Tittel: „Diváci vytvorili vynikajúcu kulisu a aj zápas mal vysokú úroveň. Po neúspechu v Rusku sme chceli získať tri body. Povedal by som, že zápas mal najmä v prvom polčase vysokú úroveň a vysoké tempo. Máme nahustený program a v závere nám chýbali sily. Navyše, vylúčenie nám nepomohlo, hoci podľa mňa nešlo o faul. Najbližšie už chceme bodovať naplno, pomôcť by nám mali aj navrátilci po zraneniach.“

Tomislav Marič: „Videli sme skvelý futbal a s hrou svojho tímu v prvom polčase som bol naozaj spokojný. Vedeli sme o ofenzívnej kvalite Slovana, jeho kvality sa ukázali v efektivite, keď slovanisti potrestali hneď našu prvú chybu. Po zmene strán sme chceli streliť víťazný gól, ale stál proti nám kvalitný súper a remízu proti nemu berieme. Slovanu prajem veľa šťastia v odvetnom stretnutí v Európskej lige.“

One thought on “Slovan prežil pätnásťminútové oslabenie a zo Žitného ostrova si vezie bod

• 2. augusta 2015 at 20:14

Duško 🙂 Ja neverím, že ty čo si hral za Slovan v 90-tych rokoch si ten istý človek, čo ide hrať odkopávaciu taktiku v našej lige.
    Keď nevieme hrať štvrtok – nedeľa prenechajme to iným, aj keď v hĺbke myslím, že to je o tom, že niesme nastavení dosiahnuť úspech, nemáme na to prostredie ani nejaký kompaktný systém hry.
    Jo, a to že sme poslali domov Gibraltárcov a študentov vyvracia obľúbenú slovenskú formulku, že dnes už nie je slabý súper 😉