Slovan s novými hráčmi

ŠK Slovan Bratislava vstúpi do jarnej časti s tromi novými hráčmi. Belasý dres budú nosiť stredný obranca Maudo Jarjué, hrotový útočník Malik Abubakari a ofenzívny univerzál Sharani Zuberu. Informuje oficiálny web skslovan.com

Dobre stavaný stredný obranca Maudo Jarjué prichádza na polročné hosťovanie zo švédskeho IF Elfsborg, súčasťou dohody je aj opcia na prípadný prestup. Dvadsaťpäťročný stopér robil prvé futbalové kroky v Európe v drese portugalského Gil Vicente. Dve sezóny (2017 – 2019) strávil v azerbajdžanskom Sabail FK, s ktorým v ročníku 2018/19 skončil v lige na treťom mieste. V lete 2019 ho získala Austria Viedeň. Od februára 2021 odišiel najprv na hosťovanie, a následne na trvalý prestup, do Elfsborgu, ktorý bol v tom čase vicemajstrom Švédska. V prvej sezóne si pripísal 19 ligových štartov a prispel ku konečnému umiestneniu na štvrtej priečke. Počas druhého roka v drese Elfsborgu si pripísal 11 štartov a vsietil 1 gól. Maudo Jarjué sa dostal aj do reprezentačného výberu Gambie, za ktorý si pripísal dva štarty. Okrem gambijského občianstva vlastní aj občianstvo Guinea-Bissau.

Malik Abubakari prichádza zo švédskeho klubu Malmö FF na hosťovanie do konca kalendárneho roka 2023 s opciou na trvalý prestup. Stále len 22-ročný ghanský hrotový útočník na jeseň hosťoval v HJK Helsinki, s ktorým sa tešil z majstrovského titul. Abubakari naviac strelil postupový gól HJK v odvete play-off Európskej ligy na pôde Silkeborgu, keď vskutku nevšedným gólom tesne spoza polovice ihriska šokoval brankára súpera. V skupine Európskej ligy, kde sa HJK stretol s AS Rím, Real Betis a Ludogorcom Razgrad, nastúpil v piatich zo šiestich zápasov v základnej zostave.

Naša nová akvizícia na hrot útoku rovnako začínala svoju európsku cestu v Portugalsku, konkrétne v Moreirense. Odtiaľ hosťoval v portugalských kluboch Fafe a Casa Pia. V sezóne 2020/21 dal v drese Casa Pia v druhej portugalskej lige 11 gólov, bol na delenom piatom mieste v poradí strelcov. V lete 2021 ho získalo Malmö ako úradujúci švédsky majster. V roku 2021 si v Malmö pripísal 15 štartov a 3 góly, ďalšie 4 štarty pridal v skupine Ligy majstrov. Má podiel na majstrovskom titule z roku 2021 i na zisku Švédskeho pohára 2021/22.

Sharani Zuberu je už dlhšie v tréningovom procese s belasými, v akcii ste ho mohli vidieť aj v zimných prípravných zápasoch. Slovan s 23-ročným Ghančanom podpísal ročný kontrakt. Sharani v Európe začínal v drese pražskej Sparty, kde bol produktívny v rezerve, no nedostal šancu v prvom tíme. Od roku 2019 nosil dres Dunajskej Stredy, v apríli minulého roka nám dal gól pri našom víťazstve 3:1 na Tehelnom poli. Sharani je ofenzívny univerzál, najčastejšie však operuje v krídelných priestoroch.

Vizitka

Meno a priezvisko: Maudo Lamine Jarjué

Dátum narodenia: 30. septembra 1997, Gambia

Výška: 1,89 m

Kluby: Gil Vicente (POR), Sabail FK (AZE), Austria Viedeň (AUT), Elfsborg IF (SWE)

Reprezentácia: Gambia „A“ (2 štarty)

Foto

Vizitka

Meno a priezvisko: Malik Abubakari

Dátum narodenia: 10. mája 2000, Ghana

Výška: 1,85 m

Kluby: Moreirense (POR), Fafe (POR), Casa Pia (POR), Malmö FF (SWE), HJK Helsinki (FIN)

Foto

Vizitka

Meno a priezvisko: Sharani Zuberu

Dátum narodenia: 7. januára 2000, Ghana

Výška: 1,85 m

Kluby: Dreams FC (Ghana), AC Sparta Praha (CZE), DAC 1904 Dunajská Streda (SVK), Zemplín Michalovce (SVK)

Foto

Pridaj komentár