Slovan si poradil aj vo štvrtom zápase v rade, Kometu zdolal po nájazdoch

HC Slovan Bratislava – HC Kometa Brno 5:4 s.n (1:0, 2:1, 1:3)

Góly : 9. Nedorost (Nagy) PP, 30. Starosta (Tičar, Jglič) PP, 35.Šťastný (Tičar,Jeglič) PP, 54. Nagy (Barker, Bartovič), rozhodujúci nájazd Jeglič  – 34. Malec PP,  41. Zohorna (Káňa, Hanzlík), 44. Čermák (Zohorna), 58. Koreis (Kuboš)

HC Slovan:Garnett (Pavlas) – Starosta, Švarný, Barker, Valach, Mihalik, Kozák, Bačík, Rosandič – Jeglič, Tičar, Šťastný – Nagy, Nedorost, Bartovič – Surový, Murley, Puliš – Petráš, Skokan, Bulík – Rehák

Kometa: Čiliak (Falter) – Stehlík, T.Kaberle, Ptáček, Hanzlík, Kuboš, Malec, Dlapa – Honejsek, Hruška, Ostřížek – Zohorna, Čermák, Dočekal – Vondráček, Koreis, Burian – T.Svoboda, V.Němec, Káňa – Mrázek

Vylúčenia:5:5

Diváci6355

Od úvodu zápasu mal viac z hry Slovan, ktorého pribrzdil Bartovičov faul. Kometa svoju presilovku nevyužila, to sa podarilo belasým, ktorí potrestali Stehlíkov nedovolený zákrok. Nagy získal v útočnej tretine puk, vysunul Nedorosta, ktorý strelou do vinkla nedal Čiliakovi šancu 1:0. Kometa sa snažila o vyrovnanie, brankár Garnett bol pozorný,  Káňovu strelu zneškodnil ľavým betónom. Na dva nula mohol zvýšiť  Tičar, ale jeho dobre mierenú strelu Čiliak kryl.

Druhú tretinu nezačal Slovan dobre. Už v 10. sekunde fauloval Honejska Barker, za čo rozhodca nariadil trestné strieľanie. Garnett Slovan podržal, Honejskovu strelu vyrazil betónom.Hra sa prelievala z jednej strany na druhú,  svoje šance nepremenili Bulík, na opačnej strane nepochodil Burian. V polovici zápasu využil Slovan presilovku, Tičar našiel pred Čiliakom Starostu, ktorý sa nemýlil 2:0. O pár minút Kometa v presilovej hre znížila na 2:1, Malecova tečovaná strela skončila za Garnettovým chrbtom. Odpoveď belasých prišla okamžite. Tičar si vymenil puk s Jegličom , ktorý našiel medzi kruhmi Šťastného 3:1.

Záverečná časť zápasu patrila Brnu.Už v 41. minúte znížil na 3:2 Zohorna, aby sa o tri minúty na to postaral o vyrovnanie Čermák. 10. minút pred koncom Murley nahrával do čistej šance Pulišovi, ten jeho prihrávku minul. Vedenie Slovanu prinavrátil Nagy, ktorý zo svojej parkety prestrelil Čiliaka 4:3. Na góle mal veľkú zásluhu Nedorost, ktorý  perfektne Čiliakovi zavadzal vo výhľade.  Keď sa už zdalo, že Slovan si pripíše ďalšie víťazstvo v riadnom hracom čase, prišiel vyrovnávajúci Koreisov gól.

Po zápase nasledovali samostatné nájazdy. Za Slovan bol úspešný Jeglič a Surový, Puliš nedal. Hostia Garnetta nedokázali prekonať ani raz.