MFK Zemplín MichalovceŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:1)

Gól: 89. Chubutija – 34.Milinkovič (11m), 90. Šimčák (vl.)

Žlté karty : Koscelnik, Calero – Gonzalez, Saláta, Štefánik

MFK Zemplín Michalovce: Kelemen – Šimčák, Calero, Chubutija,  Grič (59. Bayón) – Danko, Kunca (Mensah), Morlacchi, Nworah – Koscelník, Sedlák.

Slovan Bratislava: Krnáč – Sekulić, Gorosito, Saláta, Podaný, Savičevič, M. E. González (46. Štefánik), Zreľák (66. Peltier) – Milinkovič,  – Priskin, Vittek.

Diváci: 4575

Rozhodovali: Vlk – Vorel, Hrdlička

V Michalovciach mali domáci diváci sviatok. Na Zemplín pricestoval Slovan, ktorý začal ofenzívne. Domáci odpovedali tromi rozhmi v krátkom časovom úseku bez ohrozenia Krnáčovej brány. Slovan útočil po krídlach, ale centre do šestnásky neboli presné. V 19. minúte rozhodcovia nesprávne posúdili ofsajdovú situciu, Vitteka obrali o istý gól. Slovan naďakej dobíjal michalovskú bránu. V 34. minúte po závera v šestnástke Michaloviec zahral rukou, Milinkovič sa z nariadenej penalty nemýlil. Domáci si v závere polčasu vytvorili pološancu, do šatní sa odchádzalo za stavu 1:0 pre Slovan.

V úvode druhého polčasu mohol na dva nula pre Slovan zvýšiť po Milinkovičovej prihrávke Zreľák, jeho strela išla nad. Domáci prvýkrát  ohrozila Krnáča, ktorý s Kuncovou strelou nemal problémy. Odpoveď Slovana prišla po Vittekovom pase na Milinkoviča, ktorý neprekonal Kelemena. Ten neuspel ani vo svojej druhej superšanci. V 67. minúte mohlo byť 2:0, ale  Gorositovi chýbal krok k zakončeniu. Blízku ku gólu bol aj Vittek, ten sa dobre zorientoval v šestnáske, jeho strela letela tesne nad. Vittek vzápäti po Peltierovom centri hlavou minul. Slovan mohol Vittekom poistiť výhru druhým gólom, Kelemen  zázračne chytil jeho hlavičku. V závere Zemplínu vyšla útočná akcia, po ktorej Chubutija vyrovnal na 1:1. V dramatickom závere zápasu Peltier vybojoval tri body pre Slovan, keď si jeho hlavičku do siete zrazil Šimčák.

Nikodimos Papavasilliou, tréner Slovana: „Chcem chlapcom poďakovať za bojovný výkon, ktorý predviedli od úvodných minút až do samého záveru, aj keď sa situácia nevyvíjala priaznivo. Bol to výborný zápas. Mali sme mnoho šancí, no nevyužili sme ich a takmer sme na to doplatili. Chlapci ale bojovali až do posledného hvizdu a vyplatilo sa to.“