Slovan po bojovnom výkone bez bodu (VIDEO)

Jokerit Helsinki – HC Slovan Bratislava  4:1 (2:0 , 0:0, 2:1)

Góly: 9. Lajunen (Kozun), 14. Olimb (Huhtala), 56. Kapanen (Jaakola, Kozun), 59. Jensen (Kozun, Lajunen) – 50. Kašpar (Nagy, Barker)

Jokerit HelsinkiKarlsson (Helenius) – Ohtamaa, Lajunen, Larsen, Jensen, Korpikari, Jaakola – Huhtala, Olimb, Jormakka – Kozun, Hagman, Regin – Aaltonen, Kapanen, Sallinen – Rita, Wirtanen, Joensuu.

HC Slovan Bratislava: Brust (Garnett) – Barker, Novák, Starosta, Švarný, Mihalik, Sersen, Luža – Kašpar, Nedorost, Miklík – Jeglič, Tičar, Nagy – Šťastný, Surový , Bartovič – Skalický, Viedenský, Lušňák.

Rozhodovali: Dejev, Vasiliev – Raming, Ivanov  Diváci: 9503 Vylúčenia: 2:2

Favorit stretnutia bol podľa postavenia v tabuľke jasný. Prvú šancu v zápase si vytvoril Slovan, Jegličovu strelu Karlsson betónom kryl. Na druhej strane pred Brustom nebezpečne zakončoval Rita. V 9.minúte Brust nedovolil Kozunovi skórovať, na Lajunenovu strelu od modrej čiary bol prikrátky. Jokerit bol pri chuti, Brust dvakrát belasých svojimi zákrokmi podržal. Kanadský brankár  takmer pomohol svojou rozohrávkou súperovi ku gólu. Svoje zaváhanie ale napravil. Po chybnej Barkerovj rozohrávke pridal Olimb druhý gól domáceho mužstva.  Brust bol na jeho klučku prikrátky. V 17. minúte dobre zakombinoval Tičarov útok, Nagyov pokus Karlsson kryl.

V úvode druhej časti sa do dobrej šance dostal Nagy, ale nepodarilo sa mu dostať puk za Karlssonov chrbát. Na druhej strane sa do prečíslenia dostala trojica hráčov, Mihalik svojim zákrokom šancu Jokeritu zmaril. V polovici zápasu nevyužili belasí presilovku, tá im herne nevyšla podľa predstáv.  Slovan bol v druhej časti aktívnejší, kontaktný gól nepridal ani Švarný, ktorý sa dostal do dobrej streleckej príležitosti, ktorú Karlsson zmaril. V závere druhej časti Brust vychytal Kozuna. Na druhej strane sa do zakončenia dostal Kašpar, ten hoci tiesnený nebezpečne zakončil.

Tretiu časť začal Slovan náporom. Ku kontaktnému gólu mal blízko Tičar, Karlsson bol na mieste. Podobne obstál aj Kašpar, gólman domácich perfektne vyrazil puk betónom. Slovan sa naďalej pokúšal o vyrovnanie, Jokerit hrozil brejkami. Jensen strosktotal na Brustovi, ktorý predviedol krásny zákrok. Slovan si svojou aktivitou vypýtal presilovku, v ktorej Kašpar znížil na rozdiel jediného gólu. Šancu rozhodnúť mal Jokerit počas svojej druhej presilovky v zápase. V nej Niko Kapanen nedal svojim tečom Brustovi šancu, upravil na 3:1. Štvrtý gól pridal strelou od modrej čiary  Jensen. Barry Brust tak prvýkrát v drese Slovana prehral zápas.

Ohlasy, zdroj hcslovan.sk:

Miloš Říha:“ Zápas sme si prehrali v prvej tretine, nastúpili sme zle, bez koncentrácie, vyrobili sme zbytočné chyby. Druhá tretina bola o poznanie lepšia, korčuľovali sme, dohrávali súboje a zápas vyzeral úplne inak. Zo šancí, ktoré sme si vytvorili, sme bohužiaľ nedali góly. V tretej tretine padol kontaktný gól, no zbytočným faulom sme sa o možnosť vyrovnať pripravili. Myslím, že Jokerit dnes vyhral zaslúžene.“

Ladislav Nagy: „Neviem, čím to bolo, ale v prvej tretine sme hrali vyložene zle, bez pohybu a nedodržiavali sme systém, ktorý tréner určil. Musíme jednoducho zlepšiť nasadenie a koncentráciu v prvej tretine. Potom to už bolo lepšie, korčuľovali sme a súper sa už veľmi nedostával do šancí. Podarilo sa nám znížiť na 1:2. Škoda aj tej mojej gólovej šance, keď som si urobil hráča a hodil si pred strelou na bekhend. Možno že keby som strieľal forhendom, bolo by z toho vyrovnanie. Mrzieť nás môže aj to vylúčenie necelé štyri minúty pred koncom, keďže o nich je známe, že majú vynikajúcu presilovku a potvrdili to tretím gólom, ktorý bol rozhodujúci. Máme pred sebou ťažký zápas v Rige, v ktorom musíme rozhodne hrať zodpovednejšie.“

Michal Sersen: „V prvej tretine sme hrali veľmi staticky, nechali sme ich v plnej rýchlosti jazdiť do nášho obranného pásma, čím sa dostávali veľmi jednoducho do blízkosti našej bránky. Z toho pramenili aj prvé dva góly. Potom sme sa o čosi zlepšili, ale stále sme sa len veľmi ťažko dostávali do šancí. Škoda gólu vo vlastnom oslabení po zbytočnom vylúčení na 3:1. Ten posledný gól bol tak trochu smolný, ale už nič neriešil.“

Lukáš Kašpar: „Zaspali sme prvú tretinu. Jokerit nám dal dva góly, čo sa pri takomto súperovi len veľmi ťažko doháňa. Aj keď na druhej strane si myslím, že zvyšné dve tretiny sme ich vcelku prehrávali. Nakoniec chýbal jeden gól, aby sme to možno otočili. Musíme do zápasu vletieť s úplne inou vervou, potom by to bol iný zápas.“