Slovan stratil zápas v Ufe už v jeho úvode (VIDEO)

Salavat Yulajev Ufa – HC Slovan Bratislava 3:2 (3:1,0:1,0:0)

Góly: 10. Grigorenko (Omark, Engqvist), 11. Gončarov, 11. Lepistö (Engqvist) – 14. Viedenský (Nedorost, Miklík), 25. Bartovič (Nagy, Sersen)

Rozhodovali: Hofman, Ravodin – Novikov, Šichanov

Vylúčenia: 6:5

Salavat: Svedberg (Sochatský) – Loginov, Lepistö, Gončarov, Višnevský, Koľcov, Bodrov, Culygin, Derľuk – Omark, Engqvist, Grigorenko – Lisin, Makarov, Hartikainen – Ankudinov, Soin, Lazarev – Chripunov, Prochorkin, Chlystov.

Slovan: Garnett (11. Brust) – Barker, Novák, Sersen, Mihalik, Starosta, Švarný, Luža – Miklík, Nedorost, Viedenský – Bartovič, Surový, Nagy – Šťastný, Tičar, Jeglič – Skalický, Lušňák, Puliš

Začiatok zápasu zastihol Slovan v útlme, naopak, Ufa doslova vletela do zápasu ako víchor. Slovan bol od začiatku pod tlakom, ktorý vyvrcholil medzi desiatou a jedenástou minútou. V tomto čase totiž domáci strelili tri góly a po tom poslednom poslal tréner Říha na ľad Brusta namiesto Garnetta. V tej chvíli by si na Slovan nevsadil nikto ani len deravý groš. O tri minúty však prišel rýchly protiútok a nádhernú kombináciu Nedorost – Viedenský využili belasí na zníženie stavu. Ako tak týmto momentom udusili domáci gejzír nápadov v našom obrannom pásme, avšak nie nadlho. Brust bol v jednom ohni, do konca tretiny si však už udržal čisté konto.

Do druhej vstúpil Slovan oveľa lepšie. Najmä v útočnej fáze to bolo o niekoľko stupňov lepšie a v 25. minúte sa dočkal Bartovič, ktorý poslal odrazený puk po Nagyovej strele za chrbát Svedberga. Vyrovnať mohol Nagy pri vlastnom oslabení, keď na trestnej lavici sedel Šťastný, ktorý si odpykával trest za nedovolený zákrok Brusta. V tej istej presilovke zvonila žrď za bránkou Slovana po strele Makarova. Kanadský brankár musel onedlho kryť aj ďalšie príležitosti domácich, v týchto chvíľach držal svojich spoluhráčov nad vodou. Skvelým zákrokom sa blysol najmä v závere, keď doslova lapačkou ukradol gól Grigorenkovi.

V tretej tretine mohol Slovan vyrovnať niekoľkokrát, všetko podstatné sa odohralo v druhej polovici záverečnej tretiny. Najskôr trafil Miklík do brvna a potom mali belasí vynikajúcu príležitosť v presilovke piatich proti trom a vzápätí aj v tej klasickej. Svedberg bol pod paľbou striel, ale vyrovnanie bohužiaľ neprišlo. Neprišlo ani v závere počas ďalšej presilovky a tak sa Slovan v Ufe bodov opäť nedočkal…

Ohlasy, zdroj.: hc slovan.sk:

Miloš Říha: „Prvú tretinu sme zaspali, domáci hrali výborne, dobre kombinovali a prehrávali nás. Boli sme radi, že výsledok po prvej časti hry bol len 3:1. Do druhej tretiny prišlo úplne iné mužstvo, verili sme si a až do konca sme boli lepším tímom. V tretej tretine sme mali výhodu presiloviek, no hrali sme ich komplikovane, dobré príležitosti sme premánili. Zápas sme mali pod kontrolou, myslím, že sme si dnes zaslúžili bod, ak nie všetky tri.“

Michel Miklík: „Opäť sa nám nepodarilo vstúpiť do zápasu plne koncentrovaní, neviem, čím to je. Prehrávať na ľade tak silného súpera, akým je Ufa, je veľmi zlé. Potom sa zápas len ťažko otáča. Našťastie sme sa po tom zlom úvode prebrali, zlepšili sme pohyb a dohrávanie súbojov. Okamžite sa to prejavilo, postupne sme vyrovnali hru a od polovice zápasu sme boli lepším mužstvom. Minimálne bod sme si dnes zaslúžili, v poslednej tretine sme mali v presilovkách dostatok šancí na vyrovnanie, vrátane tej mojej. Stále sa prejavuje akási nemohúcnosť v našich presilovkách. Musíme to konečne zlomiť a veriť, že v ďalšom zápase to už príde.“

Marek Viedenský: „Stále robíme chybu, že nehráme od začiatku. Musíme si to dostať do hláv. Ani mne prvé striedanie veľmi nevyšlo, totálne nás zatlačili a prvých desať minút na ľade doslova lietali.Musíme tie prvé striedania zlepšiť, možno skrátiť. Pri mojom góle na 1:3 urobili veľkú prácu Venco s Michelom, mne stačilo si už len nakorčuľovať a strieľať do prázdnej bránky.“

Milan Bartovič: „O výsledku jednoznačne rozhodlo prvých desať minút, po ktorých sme prehrávali 0:3. Musíme vyjsť viac pripravení na zápas, lebo byť po desiatich minútach v manku o tri góly je hrozivé a ťažko sa to doháňa. Čo z toho, keď sme dve tretiny boli lepším mužstvom a mali aj nejaké šance na vyrovnanie. Dnes rozhodol začiatok, ale zvyšné dve tretiny boli výborné.“