Slovan vezie z Čeľjabinsku tri body, prišiel však o obrancu (VIDEO)

Traktor Čeljabinsk – HC Slovan Bratislava 1:3 (0:1,1:2 ,0:0)

Góly: 28. Mirnov (Belov) – 11. Lušňák (Chipchura), 22. Chipchura (Cheechoo), 27. Šiška (Lušňák, Ďaloga)

Traktor Čeljabinsk: Demčenko (28.Francouz) – Kolcov, Belov, Borodkin, Denisov, Šinin, Žuldikov, A. Petrov, Klimontov – Mirnov, Pestunov, Jakuceňa – Kručinin, Szczechura, Penkovskij – Černikov, J. Petrov, Pankov – Gubarev, Šarov, Šolochov

HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Švarný, Plastino, Bačík, Meszároš, Ďaloga, Pokorný, Rosandić – Nedorost, Viedenský, Jeglič – Vopelka, Taffe, Cheechoo – Šiška, Lušňák, Chipchura – Valský, Zigo, Kubalík

Rozhodca: Ibatulin, Vasiliev – Viľugin, Kesler. Vylúčení: 3:7. navyše  Gubarev 5+ DKZ Využitie: 0:0.

Čeľjabinsk vyhral ostatné tri domáce zápasy, v podobnom duchu vstúpil do stretnutia proti Slovanu. V prvej polovici prvej časti do šance z poza brány tlačil Mirnov, Brust si dal pozor.  Slovanu sa podarilo zo svojej prvej šance skórovať, Chipchura našiel pred bránou Lušňáka, ktorý zaznamenal svoj prvý gól v sezóne. Belasí vzápätí dostali možnosť hrať dlhú päťminútovú presilovku. Tú ukončil po pár sekundách Jeglič, ktorý putoval na trestnú ľavicu za sekanie. Slovan vyhral prvú časť 0:1, domácich nepustil do výraznejšieho tlaku pri ich prvej početnej výhode v závere prvej tretiny, ktorú predelila prestávka.

Keď Slovan prestál oslabenie z prvej tretiny, na ľad z trestnej lavice naskočil Chipchura, ktorý v tandeme s Cheechoom pridal bombou druhý gól svojho tímu. Tretí útok Slovana bol pri chuti, Ďaloga potiahol po pravej strane puk, vymyslel prihrávku pred bránu na Lušňáka, ten našiel Šišku, ktorý zvýšil na 0:3. Ďalogu však knokuatoval obranca domácich Vladimir Denisov, od 27.minúty sa na ľade už neobjavil. Demčenka po treťom góle nahradil Francouz. Domácim sa podarilo o minútu zaznamenať gól na 1:3, keď sa presadil Mirnov. Hra mala spád, oba tímy nevyužili svoje presilovky, po druhej tretine viedli belasí 1:3.

Slovan v tretej časti umne držal puk, nepúšťal Čeljabinsk do tlaku. Ubránil dve  presilovky domácich, opieral sa o kvalitný výkon Barryho Brusta.  Slovan hrozil po brejokoch, v dobrej šanci sa ocitol Valský. Štvrtý gól po Taffeeho prihrávke mohol pridať Cheechoo.  Slovan si po dobrom taktickom výkone odviezol z Čeľjabinsku tri dôležité body.