Slovan uspel v Dunajskej Strede 2:0, o jeho výhre rozhodli srbskí legionári (VIDEO)

FC DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 0:2  (0:1)

Góly: 39. Savičevič (pen.), 82. Milinkovič (pen.)

Žlté karty: Szárka, Sarr – De Kamps, Dielna

FC DAC Dunajská Streda: Tujvel – Brašeň, Egri, Michalík , Davis – Huk, Sarr (67. Horváth) – Polievka (87. Štepanovský), Ľupták, Pačinda – Szárka (24. Stephens).

ŠK Slovan Bratislava: Mucha  – Pliatsikas, Saláta, Sekulić, Dielna (59. Podaný) – Simović, de Kamps (55. Scott)  – Crnkić (68. Milinkovič), Savičevič, Kubík – Zreľák.

Rozhodovali: Kráľovič – Hancko, Bobko

Slovan nastúpil proti Dunajskej Strede bez viacerých svojich opôr, keď pre zranenie ostali mimo hru Priskin, či chorobu Vittek. Na hrote sa predstavil Zreľák. Oba celky začali zápas ofenzívne, Slovan v krátkom čase zahrával dva rohové kopy, následne domáci Ľupták preveril Muchovu pozornosť. Zápas sa v 23. minúte predčasne skončil pre domáceho kanoniera Szárku, ktorý sa zranil. V 30. minúte boli diváci svedkami dvoch priamych kopov na oboch stranách, skóre sa však nemenilo. V 36. minúte Sarr technickou strelou otestoval Muchovu pozornosť, ten jeho strelu vyrazil nad brvno. Michalík po rohu iba tesne minul bránu Slovana. V 38. minúte sa do šestnástky predieral Savičevič, po Hukovom faule kopali belasí pokutový kop, ktorý premenil samotný faulovaný hráč 0:1. Bol to jeho premiérový gól v sezóne.

V druhom polčase sa hneď do príležitosti dostal Pačinda, ktorého strela išla nad. Na druhej strane sa do šance dostával Zreľák, ktorý zakončoval nepresne. V 55. minúte mali domáci možnosť zahrávať dva rohy,  Mucha si poradil. Slovan odpovedal šancou z ľavej strany, odkiaľ Savičevič prízemným centrom hľadal Zreľáka. Brankár Tjuvel vybehol, zabránil tak Zreákovi k skórovaniu. V 68.minúte sa na ihrisko dostal Milinkovič, ktorý vyslal do šance Kubíka, ten nedokázal presne zakončiť. O pár minút si obaja situáciu zopakovali, Kubíkovu strelu vytlačil domáci brankár na brvno. Slovan umne bránil, vyráýal do protiútokov, ktoré DAC zastavoval len cenou faulov. V 81. minúte zahral po Milinkovičovom rohu v šestnástke rukou Egri, pokutový kop premenil Milinkovič, ktorý zvýšil na 0:2.  V 90. minúte vyšiel belasým brejk, Podaného dobrý center z ľavej strany hlavičkoval Zreľák nad bránu. Slovan prerušil svoju sériu bez výhry, potvrdil, že sa mu proti Dunajskej Strede darí.

Ohlasy po zápase, zdroj skslovan.com

Nikki Papavasiliou, tréner Slovana: „Vedeli sme, že to bude ťažký zápas a bude mať vysoké tempo a nasadenie. Na stretnutie sme sa veľmi dobre pripravili. Bola vynikajúca atmosféra a je pre nás pocta hrať takéto zápasy. Po zápase s Myjavou sme ukázali, že vtedy to nebol Slovan, a vieme reagovať. Hrali sme disciplinovane, vyhrali sme silné súboje. V prvom polčase sme viedli 1:0, v druhom sme išli do protiútokov a vedeli sme, že takéto šance musíme využiť a zápas môžeme rozhodnúť skôr. Výsledok je férový a gratulujem súperovi k ťažkému duelu.“

Tomislav Marič, tréner D. Stredy: „Chcel by som poďakovať hráčom za dobrý zápas. Mali by sme sa trošku zamyslieť, lebo bolo veľa fanúšikov, ale zápas bol komédiou. Nebudem komentovať, či to boli penalty, ale keď rozhodca odpískal v prvom polčase penaltu, mal by to urobiť v druhom polčase pri akcii Davisa a Huka. Súboje boli naozaj tvrdé, ale neboli rozhodované rovnakým metrom. Ak tréner Slovana povedal, že výsledok je férový, tak s tým by som nesúhlasil.“

Video zdroj: huste.tv