Tlačová konferencia k okolnostiam po zápase so Spartou Praha

Dnes pred novinársku obec predstúpili zástupcovia ŠK Slovan Bratislava, aby novinárom predostreli svoje postrehy k celej záležitosti.

Okrem generálneho riaditeľa sa na tlačovej konferencií predstavili Zdeno Roman (technický riaditeľ) a Marek Bednárik (manažér pre bezpečnosť).

Dušan Tittel hneď v úvode vyjadril svoje poľutovanie nad tým, čo sa proti Sparte na štadióne stalo. Ospravedlnil sa ľudom, zdôraznil, že klub prijme postupy, aby sa podobné udalosti nestali. Na otázku, či bola chyba aj v legislatíve Dušan Tittel odpovedal:“ zo zákona na 1000 fanúšikov je potrebné 17 usporiadateľov, v tomto ohľade sme normu aj prekročili, keďže sme zápas považovali za vysoko rizikový.“ Podľa zákona nemôžu byť  policajti prítomní od prvej minúty na zápase, preto boli privolaní na výpomoc! Treba zohľadniť aj čas, za ktorý prídu…Našou prioritou je zmeniť legislatívu! Chceme predísť tomu, čo sa stalo, určite nie je riešenie stavať pre divákov klietky…UEFA bude zasadať vo štvrtok, kedy sa dozvieme ortieľ. Do budúcna by sme radi hrali pred vlastnými divákmi tak ako v Anglicku, Nemecku, či Španielsku, budeme dbať na bezpečnosť, je to pre nás výzva. Spolupráca s Policajným zborom preto bude musieť pred takýmito rizikovými zápasmi lepšia.

Zdeno Roman ubezpečil ľudí, že príprava pred zápasom so Spartou bola dôkladná! Začala už po stretnutí s SSC Neapol. Sparta žiadala na toto stretnutie až 2000 lístkov pre svojich priaznivcov. ŠK Slovan na túto žiadosť nepristúpil, do predaja poskytol hosťom 950 lístkov. Sparta Slovan varovala, že do Bratislavy vycestuje aj 300 problémových fanúšikov. Pred zápasom, sa viedli viaceré porady, na ktorých sa daťahovali všetky detaily, aby zápas nebol narušený diváckou skupinou. Delegát UEFA uznal, že sme urobili maximum, pre bezpečnosť k odohratiu zápasu. Všetky zložky boli spokojné. Sparta Praha poskytla dvoch stewardov, ktorí dohliadali na bezpečnosť.

Marek Bednárik ubezpečil novinárov, že sa na zápas poctivo pripravovali, výber ľudí, ktorí dozerali na bezpečnosť bol starostlivo vyberaný. Na zápase bolo pripravených 230 usporiadateľov z toho 30 dobrovoľníkov. 30ti mali ochranné štíty. Obranné zábrany boli lepšie zabezpečené ako proti Neapolu. Sparťanskí fanúšikovia vstupovali na štadión vyslovene cez vchod od Kaufladnu, boli podrobení dôslednej kontrole, opití fanúšikovia neboli vpustení na štadión. Do sektorov B, C a D neboli niektoré osoby vpustené, pyrotechnika sa napriek tejto kontrole dostala na tribúny. Hneď ako sa fanúšikovia Sparty dostávali cez plot, sme povolali zástupcov polície. Mali sme svojich aj za tribúnou, kde prišlo ku stretu s fanúšikovskými tábormi.

 

3 thoughts on “Tlačová konferencia k okolnostiam po zápase so Spartou Praha

Pridaj komentár