Slovan vezie z Novokuznecku tri body, v závere rozhodol Kundrátek (VIDEO)

Metallurg Novokuzneck – HC Slovan Bratislava 2:3 (0:1, 2:1,0:1 )

Góly:  23. Kousal (Fairchild, Romanov), 40. Zemčenko (Lebedev, Plotnikov) – 11. Šťastný (Jeglič, Tičar), 26. Jeglič (Šťastný, Starosta) , 58. Kundrátek (Kašpar)

Metallurg: Podyapolsky (Jevstafjev) – Kuklev, Ljamkin, Manuchov, Fairchild, Nekolenko, Glebov, Ščukin, Kapotov – Lebedev, Zemčenko, Plotnikov – Kaprizov, Polščuk, Komaristij – Kousal, Romanov, Jerdakov – Mitrjakov, Semjonov, Makarenko

HC Slovan : Brust (Garnett) – Sersen, Kundrátek,  Starosta, Švarný, Luža, Mihalik, Rosandič– Kašpar, Viedenský, Nedorost – Šťastný, Tičar, Jeglič – Miklík, Surový, Bartovič – Nagy, Lušňák, Skalický – Šiška

Rozhodovali: Komarov, Safiullov, Korshak , Chernyshev, Vylúčenia 4:6 navyše Komaristij 5 + DKZ  Presilovky0:2  Oslabenia 0:0

Hneď v úvodnej šanci Nedorost našiel pred bránkou Kašpara, domáci brankár si pripísal dôležitý zákrok. Na druhej strane Brusta ohrozil Glebov. Do sľubnej príležitosti sa dostal po Nagyovej akcii Skalický. Slovan sa tlačil pred bránu Metallurgu, dobrú možnosť nevyužil Bartovič, Nedorosta v brejku vychytal Podyapolsky. Vzápätí sa belasí ubránili presilovke domácich. Najväčšiu šancu si počas nej vytvoril Kousal.  Slovan naopak svoju presilovku po tlaku Tičarovej formácie využil, keď Šťastný prestrelil z medzi kruhov domáceho brankára. Podobná situácia sa v prvej tretine vyskytla i v jej závere. Slovan ustál oslabenie, aby vo svojom oslabení unikol do brejku Kousal, Brust sa prekonať nenechal. V poslednej minúte inkasoval tvrdý náraz na mantinel Luža, pre ktorého sa zápas skončil. Rozhodcovia tento zákrok posúdili najprv ako čistý, po konzultácii svoje rozhodnutie zmenili a Komaristij dostal trest do konca zápasu.

V úvode druhej časti prišiel zbytočný Mihalikov faul, domáci hrali presilovku, Kousal vyrovnal. Slovan dohrával svoju päťminútovú presilovku, tú napokon nevyužil. Krátko po jej skončení, Jeglič milimetrovou strelou ponad rameno domáceho brankára poslal belasých do vedenia. Po Nagyovom vyhodení puku sa Slovanisti ubránili oslabeniu, aby sa vzápätí do prečíslenia dostala trojica Kundrátek, Tičar a Jeglič, skóre sa nemenilo. V závere tretiny mohol na 3:1 zvýšiť Nagy, Kundrátkovu prihrávku v poslednej chvíli pred útočníkom Slovana prerušil obranca Metallurgu. Sekundu pred koncom druhej tretiny využil Zemčenko zaváhanie Slovana v tretine, aby strelou z prvej vyrovnal.

V tretej tretine bolo všetko otvorené. Slovan v snahe o vedúci gól musel dávať pozor na nebezpečné protiútoky hráčov Novokuznecku. Tičarova formácia si vytvorila dobré šance, na druhej strane po prečíslení domácich, belasých podržal Brust. Kanadský brankár musel zasahovať aj pri Lebedevovom prieniku. Vedúci gól nepridal opäť Tičarov útok, ani Jeglič ani Šťastný puk za Podyapolskyho chrbát nepretlačili.  V závere tretej časti dostal Slovan po vyhodení puku domácich možnosť početnej výhody. Kundrátek po presnej Kašparovej nahrávke poslal Slovan do vedenia 3:2. Domácim hra vabank bez brankára nepomohla. Slovan získal mimoriadne dôležité tri body.

Ohlasy k zápasy, zdroj: hcslovan.sk

Miloš Říha: „Po náročnej ceste sme neboli v takom rozbehu a pohode, ako v posledných zápasoch. Sme veľmi radi, že na začiatku tripu sme dokázali zvíťaziť a zobrať z Novokuznecka všetky tri body. Pre mužstvo je to do ďalších zápasov nesmierne dôležité.“

Tomáš Kundrátek: „Bohužiaľ, dnes sme si to zbytočne skomplikovali. Nakoniec to dobre dopadlo vďaka presilovkovému gólu dve minúty pred koncom. Na úvod tripu sú to hlavne nesmierne dôležité tri body. Teraz sa musíme dobre vyspať a pripraviť sa na Sibir, čo je výborné mužstvo, takže sa musíme vo všetkých smeroch ešte o čosi zlepšiť, ak tam chceme byť úspešní.“

Andrej Šťastný: „Myslím, že sme začali celkom dobre, zachytili sme úvod zápasu, na čo sme sa pripravovali a využili hneď našu prvú presilovku. Potom sme mohli dať aj ďalšie góly a súpera definitívne zlomiť v päťminútovej presilovke. Vďaka dvom našim vylúčeniam z nej však nič nebolo a celkove ten úsek hry nám veľmi nepomohol. Zápas bol nakoniec dramatický až do samého konca a chvalabohu, že máme z neho tri body.“

Žiga Jeglič: „Je to mimoriadne dôležité víťazstvo za tri body. V zápase sme žiaľ vyrobili hneď niekoľko hrubých chýb, ale nakoniec sa budú rátať len tie tri body, ktoré sme dnes vydolovali. Presne takto sme chceli začať tento trip.“