Pozoruhodná séria belasých

Hokejisti Slovan majú jasný cieľ, dostať sa do play-off. Od tohto úspechu ich delí šesť zápasov. Treba dodať, že robia všetko preto, aby sa im to podarilo. Z posledných dvanástich zápasov vyhrali desať! Dve prehry zaznamenali so súpermi, ktorí patria k top favoritom celej súťaže. Navyše, ani tu neboli ďaleko od zisku bodov, keď v Petrohrade prehrali 3:2, gólom 20 sekúnd pred koncom. Dobre mali rozohrané stretnutie s Dynamom Moskva, kde viedli 2:0, napokon súper z Moskvy vyhral v Bratislave  o gól 4:3.

Vyhrať desať duelov z ostatných dvanástich je výborný výsledok, vďaka ktorému sa belasí postupne dostali na aktuálnu ôsmu priečku v ligovej tabuľke. Ako sme už viackrát spomínali, v zápasoch sa veľakrát láme chlieb počas štandardných situácii. Tie idú Slovanistom výborne. Svedčí o tom skutočnosť, že naposledy inkasovali gól pri presilovke súpera ešte v decembri, keď sa 22.12. v zápase s Dinamom Minsk presadil Cheechoo. Od vtedy, už vyše mesiaca všetky oslabenia ubránili, bolo ich neuveriteľných 60! Klobúk dole, keďže čelili súperom, ktorí patria vo využívaním presiloviek k najlepším v lige. Stačí spomenúť Jokerit Helsinki. či SKA, ktorý zaznamenal v tejto disciplíne až 56 gólov, čo ho radí na prvú priečku v počte strelených gólov v početnej výhode. Aj táto skutočnosť dodáva hráčom sebavedomie, brankárom potrebnú istotu. Slovan patrí v tejto činnosti medzi najlepšie celky v lige, keď mu s 86.7% úspešnosťou patrí vynikajúca šiesta priečka.

Keďže sa zápasy rozhodujú hlavne v početných výhodách je skvelé, že veľa zápasov dokázali belasí vyhrať vďaka úspešnému využití presilových hier. V posledných štyroch zápasoch aspoň raz skórovali v početnej výhode, aby v posledných dvanástich zápasoch zaznamenali dvanásť presilovkových gólov. 

Veríme, že sa im bude v podobnom duchu dariť aj v ďalších stretnutiach. Predĺžia svoju momentálnu dominanciu pri bránení presilovky súpera, vďaka ktorej sa im podarí v ďalších dueloch získať čo najviac bodov.

Pridaj komentár