FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:1)

Góly: 10. Milinković, 47. Mészáros, 54. Kubík

DAC :Poláček – Szabó (C), Michalík, Turňa (46. Sabler), Kwin Kwin (30. Tóth) – Štepanovský, Ljubicić, Straka, Brašeň (82. Ujlaky), Ľupták – Szarka.

Slovan :Perniš – Záhumenský, Saláta, Gorosito, Čikoš – Lásik (83. Štefánik), Simović – Mészáros, Milinković (C), Kubík (56. Peltier) – Zreľák (73. Oršula).

Žlté karty :  Michalík –  Záhumenský, Milinković

Rozhodovali: Weiss – Tomčík, Ferenc

Diváci: 4036

Slovan začal aktívne, už v piatej minúte poslal do šance Zreľáka Mészáros, Zreľákovu strelu zablokoval na roh Straka.  V 10. minúte sa ujal Slovan vedenia, Kubíkovu zblokovanú strelu sledoval Marko Miliković, ktorý presnou strelou otvoril skóre stretnutia. V 16. minúte pohrozil DAC, ale skóre sa po Kwinovej hlavičke nemenilo. Hra sa odohrávala najmä v strede ihriska, Dunajská Streda sa snažila prekvapiť Slovan nakopávanými loptami na Szarku. V 30. minúte vystriedal zraneného Kwina Mário Tóth. Po polhodine hry pohrozili belasí Mészárosovým centrom z pravej strany, ktorý našiel Lásika. Poláček Lásikovu strelu vyrazil na roh. V zaujímavom prvom polčase sa gólovo presadil len Slovan, hoci v úplnom závere prvého polčasu sa do dobrej šance dostal Gábor Straka.

V úvode druhého polčasu prekvapil Dunajskú Stredu Karol Mészáros, ktorý jemne tečoval dlhú Gorositovu nakopávanú loptu z polovice ihriska 2:0. V 54. minúte využil Michalíkovu chybu Mészáros, ktorý ideálne prihral Kubíkovi 3:0. V 58. minúte mohla Dunajská Streda znížiť na 1:3, Luptákova strela opečiatkovala brvno Pernišovej brány. Domáci sa snažili o čestný úspech, pozorne brániaci Slovanisti držali loptu ďaleko od Peniša. V 80. minúte si po strete Perniša s Brašeňom pýtali domáci pokutový kop, Weissova píšťalka ostala nemá. V závere zápasu mohol zvýšiť striedajúci Oršula. Slovan vyhral šiesty zápas v rade, vďaka prehre Trnavy v Žiline obsadil v tabuľke konečné tretie miesto.