Slovanisti po 4 mesiacoch prvýkrát na ľade, hráči po tréningu lapali po dychu

Dnes sa bratislavskí hráči s deviatimi posilami postavili po dlhom čase opäť na ľad, aby sa začala príprava na novú sezónu 2014/2015 v KHL. V prvý deň tréningu ich ale čakal poriadny zaberák, avšak chýbala minuloročná brankárska jednotka Jaroslav Janus, ktorý nedávno absolvoval operáciu kolena.

Hokejisti Slovana dnes odštartovali tréning, ktorý trval takmer dve hodiny a bol zameraný hlavne na rýchle korčuľovanie, ale hráči sa mohli aj zabaviť štafetou, v ktorej si podávali miesto kolíka hokejku.

Slovan pred novou sezónou obmenil káder a na ľade sa už objavili aj noví hráči belasých. Ladislav Nagy, ktorý ešte po konci sezóny rokoval s Jokeritom Helsinki a mal ponuku aj so Švajčiarska, sa napokon rozhodol pre HC Slovan Bratislava. Po tréningu tento skúsený 35-ročný reprezentant povedal, že v prvej časti tréningu sa ešte poriadne nevedel korčuľovať, no potom sa už do toho dostal a bolo to už lepšie. Ďalším hráčom, ktorý sa objavil na ľadovej ploche a zamakal si, bol Tomáš Surový. Tento 30-ročný útočník sa dohodol na zmluve so Slovanom aj preto, lebo pozná viacerých hráčov terajšieho klubu a chce byť viac so svojou rodinou. Po tréningu taktiež ťažko lapal po dychu a povedal, že prvé tréningy sú dosť ťažké, ale bez nich by to v zime nešlo.

K slovenským útočníkom pribudlo na tréningu aj české duo v podaní Michala Vondrku a Tomáša Netíka. Druhý menovaný sa vrátil do Slovana po tom, čo v minulej sezóne ako najlepší strelec belasých zmenil pôsobisko a sezónu dokončil za Neftechimik Nižnekamsk. Netík v minulej sezóne strelil 11 gólov a pridal 3 asistencie v 32 zápasoch. Michal Vondrka dlho nevedel, či mu klub ponúkne novú zmluvu a či sa vôbec dočká výplaty. Mišo sa však dočkal a povedal, že mal aj iné ponuky, ale bol rád, keď mu Slovan predložil novú zmluvu, pretože má Bratislavu rád a má blízko do Prahy, kde žije jeho rodina.

Tréner Čada bol s dnešným tréningom spokojný, pretože nikoho nešetril a chlapci sa snažili. Povedal však, že ešte musia nájsť jedného obrancu a kvalitného centra. Tomuto skúsenému koučovi chýbal na ľade Janus, ktorý sa zotavuje z nedávnej operácie kolena. Čada však oznámil, že Janus už tento týždeň začne s postupnými cvikmi a od budúceho týždňa už bude plne k dispozícií na ľade.

Slovan Bratislava urobil pred novou sezónou veľkú obmenu tímu a v tretej sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy by sa mohol radiť na vyššie priečky v tabuľke. Belasí si tento rok zahrajú v Boborovej divízií, v ktorej budú bojovať o prvenstvo s tímami: Atlant Mytišči, Dinamo Minsk, Dinamo Riga, Jokerit Helsinki, Medveščak Záhreb, SKA Petrohrad a majú jasný cieľ, ktorým je postup do play off KHL.

Slovan má v letnej príprave naplánovaných 10 prípravných zápasov, v ktorých sa stretne s mužstvami, ktoré ponúkajú rôzne herné štýly. Najviac sledovaný však bude zápas dvoch rivalov, medzi Košicami a Slovanom Bratislava, ktorý sa uskutoční v Košickej Steel Aréne.

Program zvyšných prípravných zápasov:
utorok 22. júla: Metallurg Novokuzneck – Slovan
piatok 1. augusta: Dinamo Minsk – Slovan
streda 6. augusta:HC Košice – Slovan
piatok 8. augusta:Slovan – Amur Chabarovsk
štvrtok 14. augusta: Viťaz Podolsk – Slovan
sobota 16. augusta: HC Lugano – Slovan
nedeľa 17. augusta:CSKA Moskva – Slovan
štvrtok 21. augusta: HC’05 Banská Bystrica – Slovan
utorok 26. augusta: Kometa Brno – Slovan
štvrtok 28. augusta: Slovan – HC Vítkovice

Predstavujeme zostavu, ktorá sa stretla pred letnou prípravou v Bratislave:
brankári (2) – Johan Backlund, Jaroslav Janus
obrancovia (8) – Ján Brejčák, Kurtis Foster, Patrik Luža, Vladimír Mihálik, Tomáš Mojžíš, Michal Sersen, Jonathan Sigalet, Martin Štajnoch
útočníci (18) – Martin Bakoš, Milan Bartovič, Mário Bližňák, Libor Hudáček, Žiga Jeglič, Mário Lunter, Bruno Mráz, Richard Mráz, Matt Murley, Ladislav Nagy, Tomáš Netík, Peter Olvecký, Miroslav Preisinger, Andrej Šťastný, Tomáš Surový, Rok Tičar, Michal Vondrka, Patrick White

Pridaj komentár