Slovanisti v reprezentácii

V priebehu uplynulých dní boli v reprezentačných výberoch v akcii hráči Slovana Bratislava.

Súčastoťu A mužstva Slovenska bol Dominik Greif, ktorý, ale do zápasov nezasiahol. Aj keď Dominik v septembrových kvalifikačných dueloch neodchytal ani minútu, bol priamo súčasťou skvelého slovenského triumfu 2:1 v Maďarsku a minimálne v tréningovom procese získal ďalšie neoceniteľné skúsenosti. Dávid Holman v drese Maďarska síce absolvoval plných 90 minút v prípravnom zápase v Čiernej Hore, kde si pripísal aj gólovú asistenciu. Do pondelkového súboja v Budapešti však trochu prekvapivo nezasiahol.

Plnú minutáž počas septembrového asociačného termínu odohral Andraž Šporar. Slovinský útočník ku gólu a asistencii z piatkového zápasu s Poľskom pridal asistenciu v pondelkovom dramatickom súboji s Izraelom.

Kapitán Slovana Vasil Božikov proti Anglicku odohral celý zápas, v stretnutí s Írskom prišiel na ihrisko ako striedajúci hráč, odohral 30 minút.

David Strelec nastúpil proti Azerbajdžanu. Mladí Slováci svojim rovesníkom podľahli 2:1. Strelec nahrával na jediný gól Slovákov. V prípravnom stretnutí s Dunajskou Stredou 3:3 raz skóroval.