V dobrom ligovom zápase sa body pod Čebraťom delili (VIDEO)

MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:0)

MFK Ružomberok: Tofiloski – Maslo, Maslo (88. Masaryk), Rosa, Kružliak, Ondrek – Faško (71.Lačný), Zošák , Ďubek, A. Lovás (76. Boszorád) – Jakubko.

ŠK Slovan: Mucha, Čikoš (55. Oršul), Gorosito, Saláta, Sekulič, Savičevič, González, Milinkovič (38. Kubík), Zreľák (74. Peltier), Priskin Vittek.

Rozhodovali: Kráľovič – Balko, Galo

Diváci :2695

Od úvodu sa hral opatrný zápas. V 10.minúte Priskin nahrával v šestnástke Milinkovičovi, ten nedokázal presne zakončiť. Na druhej strane sa do gólovej šance  dostal Jakubko, Mucha jeho strelu vyrazil na roh. Domáci si vzápätí vypracovali ďalšie dve možnosti, Faško trafil brvno Muchovej brány. V 25. minúte spálil Jakubko nemožné, z päťky netrafil bránku. Slovan odpovedal akciou Savičeviča s Milinkovičom, ktorého center na Zreľáka neprišiel. V 37. minúte sa zranil Milinkovič, pre ktorého zápas skončil. Nahradil ho Kubík, ale spätnú Priskinovu prihrávku ideálne netrafil,  trafil pred bránou Vitteka. V zaujímavom prvom polčase gól nepadol.

V druhom polčase sa hra odohrávala v strede ihriska.  Slovanu sa zranil Erik Čikoš, ktorého nahradil Oršula. V 57. minúte Slovan  po faule na Kubíka zahrával priamy kop, Vittek prekopol bránku. Na druhej strane Faško trafil brvno. Odpoveď Slovana prišla po Kubíkovej strele, ktorý iba tesne minul Tofilovského bránu. Dvadsať minút pred koncom nevyužil svoju šancu ani Vittek. V 77. minúte po nedorozumení v obrane Slovana sa do dobrej šance dostal Ďubek. V závere stretnutia si oba  celky vytvorili dobré šance. V 86. minúte Kubík poslal do príležitosti Priskina, ktorý poslal Slovan do vedenia. V 88. minúte mohol rozhodnúť Peltier. Staré známe klišé nedáš – dostaneš prišlo v 89. minúte. Lačný po centri z ľavej strany vyrovnal na konečných 1:1.

Ohlasy, zdroj skslovan.com

Nikodemos Papavasilliou: „Zápas bol rýchly, mal veľmi dobré tempo. V prvom polčase nám vznikli problémy, zranili sa nám dvaja hráči – Milinkovič a Čikoš, na čo sme museli zareagovať. Mužstvo chcem pochváliť, druhý polčas kontrolovali hru, mali sme veľa šancí. Sme sklamaní, bola tam Peltierova šanca a vzápätí sme dostali gól. Teší ma, že na akej ceste sme, hrali sme dobre a ideme ďalej.“

video zdroj: huste.tv