V hladáčiku slovenského majstra okrem Matka aj Luka Vešner Tičić

ŠK Slovan Bratislava deklaruje, že by sa chcel do novej sezóny posilniť. Už pred posledným ligovým zápasom oznámil predĺženie zmlúv s viacerými hráčmi zo súčasného kádra. Tentokrát upriamil pozornosť podľa slovinského portálu footballplanet na Luku Tičića. Nedávno vyšla správa o záujme Matka, ktorý by mohol prísť v rámci výmeny za Toliča.

Luka Vešner Tičić patrí už nejaký čas medzi najlepších stredopoliarov Prvej ligy Telemach. Jeho výborné výkony, ktoré ukázal v drese Koperu zaujali zahraničie. Počas zimného prestupového obdobia o neho prejavili záujem tri kluby z Ruska, no kvôli vysokým finančným nárokom Koperu k dohode nedošlo. Teraz Luka Vešner Tičić opäť zaujal klub mimo Slovinska. Bývalého hráča Interblocku Iliriju a Krka podľa EkipaSN sleduje slovenský majster ŠK Slovan Bratislava.

V Bratislave už majú so slovinskými hráčmi značné skúsenosti. V drese Slovana zažiaril Andraž Šporar, stálicou mužstva je Kenan Bajrić. V minulosti boli členmi tímu aj Žan Medved a Alen Ožbolt. Zdá sa, že Luka Vešner Tičić by sa k nim mohol pridať. Okrem neho má Slovan záujem aj o najlepšieho strelca slovinskej ligy Aljoša Matka z Celje.

Slovan podľa EkipaSN nie je jediným klubom, ktorý 23-ročného hráča sleduje, no Slovákov v poslednom čase zaujal najmä jeho schopnosti. Denník dodáva, že Koper by pravdepodobne súhlasil s prestupom, ak by bol Slovan ochotný zaplatiť za prestup aspoň 500 000 eur.
Luka Vešner Tičić hrá za Koper od leta 2021 a do dnešného dňa v ich drese odohral 93 zápasov najvyššej súťaže. Jeho silné výkony mu vyniesli povolanie do seniorskej slovinskej reprezentácie a začiatkom tohto roka mu tréner Matjaž Kek doprial debut v priateľskom zápase proti Spojeným štátom.

PHOTO: NIK MODER / SPORTIDA

Pridaj komentár