Belasé zasadili majstrovi štvorgólové KO (FOTO a VIDEO)

Šieste kolo najvyššej futbalovej ligy žien prinieslo veľký šláger medzi dvoma najlepšími slovenskými družstvami Slovanom Bratislava a Novými Zámkami. Belasé ženy sa pustili do úradujúcich majsteriek z Nových Zámkov veľmi nebojácne a od začiatku sa hrnuli do ofenzívy. Prvú vážnu príležitosť na skórovanie mali pri strele Carmen Absolonovej, no lopta z veľkej diaľky skončila iba na pravej žŕdke bránky. V 37. minúte sa už radovali z úvodného gólu, keď Alexandra Tóthová ukážkovo prehodila brankárku Nových Zámkov. Chvíľu na to opečiatkovala ďalšou ďalekonosnou strelou ľavú tyčku Simona Faulová. Na 2:0 zvyšovala v druhom polčase z priameho kopu Petra Vojteková. Novozámčanky sa následne pokúsili ešte vrátiť do zápasu, no po ich krátkej ofenzívnej aktivite už ovládli dianie na ihrisku Bratislavčanky. Ďalší gól doslova visel vo vzduchu a v 71. minúte sa o neho umiestnenou hlavičkou postarala Martina Švecová. Slovan potom absolútne dominoval, pričom sa stále tlačil do útoku. Frustrácia hostiek vyústila v 83. minúte do červenej karty pre Srbku Maju Dimitrijevič za faul na spomínanú Švecovú, ktorá by sa inak už rútila sama na brankárku. O minútu neskôr konečné skóre ešte okrášlila gólom po peknej akcii Juliana Čahojová.

Pod nečakane vysoké víťazstvo belasých sa určite podpísalo aj to, že Nové Zámky nemali v zostave klasickú brankárku a na tomto poste sa predstavila stredopoliarka Sandra Kujovičová, ktorá do tímu prestúpila práve zo Slovana. Majsterky navyše disponovali len obmedzeným počtom hráčok, keď mali na striedačke iba dve, no do hry napokon nezasiahla ani jedna. Naopak Slovan využil až päť striedaní, keď za priaznivého stavu dostali šancu všetky hráčky z lavičky okrem náhradnej brankárky Kubišovej. Aj napriek týmto okolnostiam ale slovanistky podali vynikajúci tímový výkon, keď toho súperkám dovolili naozaj len veľmi málo.

Po veľkom triumfe, ktorý bol pre belasé najvyšším v tomto ročníku, majú futbalistky Slovana na čele tabuľky šesťbodový náskok pred druhými Novými Zámkami, pričom ale tie odohrali o jeden zápas menej.

Autor článku: Miroslav Vraník

Video zostrih zo zápasu:

Súhrn gólov:

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – FC UNION NOVÉ ZÁMKY 4:0 (1:0)

Góly: 37. Tóthová, 56. P. Vojteková, 71. Švecová, 84. Čahojová.

Vylúčená: 83. Dimitrijevič.

Zostava Slovana: Matúšková – Hollá (K), Pribilová (85. Vrabcová), Juríková, Pračková – P. Vojteková – Lacková (61. Čahojová), Fatulová (84. Vojkovičová), Absolonová, Hviščová (57. Švecová) – Tóthová (75. Rublíková).

Zápas juniorek sa skončil predčasne

V súboji oboch tímov v juniorskej kategórii bol veľkým favoritom Slovan. Novozámčanky navyše nastúpili len s ôsmimi hráčkami. Belasé už po 31. minútach viedli 6:0 a krátko na to počet futbalistiek hosťujúceho tímu klesol na sedem, čo znamenalo, že duel musel byť predčasne ukončený.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – FC UNION NOVÉ ZÁMKY 6:0 (6:0)

Góly: 2. Lukačiková, 13. Fehérová, 23. Jančová, 28. Bobocká, 29. Mikulcová (vlastný), 31. Čermáková.

Zostava Slovana: Rezeková – Májovská, D. Gašparovičová, Čermáková, Fehérová – Čopíková – Lukačiková (K), Czvedlerová, Nižňanská, Horvátová – Jančová (27. Bobocká).

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“208″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“SBA_NZ_Woman“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]