Smoleňák: V Slovane to kazí jeden človek

Radek Smoleňák odohral v drese Slovana dve sezóny, počas ktorých odohral aj v dôsledku zranenia iba 37 zápasov. V druhej sezóne, ale predčasne bratislavský klub opustil. Hoci po hernej stránke patril medzi lídrov tímu, v rozhovore pre isport.cz prezradil, že športový riaditeľ Oldřich Štefl ho odpísal. Smoleňák je presvedčený, že so Šteflom vo vedení nemá tradičný klub budúcnosť. V KHL  si zahral v dresoch Medveščaku Záhreb a Jurgy Chanty-Mansijsk.

Radek Smoleňák si počas bohatej kariéry zahral vo všetkých najkvalitnejších ligových súťažiach na svete vrátane NHL. Veľkú stopu zanechal v Slovane, kde vlani nečakane skončil v čase, keď bol najproduktívnejším hráčom tímu. Vtedajší tréner Slovana Eduard Zankovec v jednom rozhovore prezradil, že dôvodom prečo, Smoleňáka vynechával zo zostavy bol herný štýl, do ktorého mu český útočník nepasoval. „Každé klubové pôsobenie mi dalo nový impulz a zážitky. Najviac to platí asi o Slovane, kde bol koniec naozaj smiešny. Hlavne to, ako sa správal Štefl. S prevahou som viedol bodovanie, no napriek tomu zo mňa urobil vyvrheľa. Ľudský humus,“zaspomínal si český krídeľník. Koniec v Slovane mu dal aspoň šancu prestúpiť do Hradca Králové, kde dokončil uplynulú sezónu a aj v tejto je lídrom extraligového tímu. „Ožil som hokejovo i ľudsky, som tu veľmi rád,“ tvrdí o pôsobení na východe Čiech, kde je druhým najproduktívnejším hráčom tretieho najlepšieho tímu extraligy.

Slovan sa v lige nachádza na nepostupovej priečke do play-off. Aktuálne má zastavené príchody hráčov do klubu. „Vôbec nechápem ako to tam môže fungovať, mám pocit, že to musia vidieť úplne všetci. S týmto pánom tam hokej musí zaniknúť“, naráža na Oldřicha Štelfa a pokračuje,:“Pritom pre Slovan robí obrovské množstvo vynikajúcich ľudí a jeden jediný človek to kazí. Jeho história je daná, k tomu nie je čo dodať. Ak by každý hráč, ktorý pod ním pôsobil mohol napísať polstranu čo zažil, nebola by to rovnica o jednej neznámej, ale rovnaký príbeh od každého“, zakončil Radek Smoleňák

Pridaj komentár