ŠK Slovan zahájil prípravu bez pätice hráčov, na skúške sú dvaja noví

V pondelok odštartovali zimnú prípravu futbalisti Slovana. Tí v týchto dňoch absolvujú fyzické testovanie hráčov, následne tréningy v domácich podmienkach. 16. 1 ich čaká prvý prípravný zápas, ktorý sa odohrá na Tehelnom poli. Zápas môžu navštíviť všetci držitelia sezónnych vstupeniek. „Som nesmierne rád, že spustenie predaja permanentiek vyvolalo veľký záujem. V súčasnosti sme predali takmer dvetisíc permanentiek, pričom od nového roka spúšťame rozsiahlu kampaň v Bratislave i okolí, aby sme tak prilákali aj širokú verejnosť či ľudí, ktorí na Slovane už dlhšie neboli. Našich verných fanúšikov si vážime, a preto sme im pripravili tento jedinečný vianočný darček. Permanentkári ako prví uvidia Slovan v akcii na Tehelnom poli a už v januári budú môcť zažiť atmosféru nového štadióna. Verím, že našich verných priaznivcov tento darček poteší a v čo najväčšom počte zavítajú na nový štadión. Ak ste možno doteraz váhali, či si zakúpiť permanentku, tak máte ďalší dôvod, prečo sa stať permanentkárom a využiť výhody, ktoré vám z toho plynú. Teším sa, že ideme domov a práve nadšenie fanúšikov z návratu na Tehelné pole je pre nás všetkých v klube veľkým záväzkom a zároveň motiváciou,“ vyhlásil  pre oficiálny viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml. Samotný predaj naďalej prebieha, či už on line na ticketmedia.sk

Po skončení jesennej časti, sa viaceré zahraničné kluby začali zaujímať o opory Slovana.:„Môžem potvrdiť, že evidujeme veľký záujem zahraničných klubov o hráčov ako Andraž Šporar, Moha, Mitch Apau či Aleksandar Čavrič. Fanúšikov však môžem ubezpečiť a potvrdiť, že títo hráči v zime z klubu neodídu. Vyvinuli sme maximálne úsilie, aby sme ich udržali a vážim si, že aj samotní hráči dali najavo, že im na Slovane záleží a chcú u nás zostať. Naši kľúčoví hráči sú u nás spokojní a naďalej chcú bojovať za belasé farby, zareagoval na tieto šumy Ivan Kmotrík ml.

„O ukončení zmluvy rokujeme s Milanom Rundičom, Mitchellom Schetom a Rickym van Haarenom. Tak isto aj Filip Hološko má možnosť odísť do iného klubu. To platí aj o Kornelovi Salátovi, ktorému sa skončila zmluva. Na skúške sú stopér Nehar Sadiki z Macedónska a ľavý obranca Ilija Tučevič z Čiernej Hory, mali by u nás pobudnúť desať dní“ priblížil pohyby v kádri  športový riaditeľ klubu Richard Trutz a dodal:“Prípravu s naším prvým tímom začnú aj mladí hráči, ktorí sú ešte v dorasteneckom veku. S A-mužstvom už dlhšie trénujú David Strelec a Martin Trnovský, pričom do úvodnej fázy prípravy sa zapojí aj trojica Martin Majling, Denis Potoma a Alexander Tóth.“

Prvý prípravný zápas by mal Slovan proti Olomoucu odohrať na Tehelnom poli. „Ak nebude zlé počasie a ihrisko bude pripravené, chceli by sme tento zápas odohrať na Tehelnom poli, všetky možnosti sú momentálne otvorené“, prezradil Trutz, ktorý povedal, že tréningový kemp budú mať belasí mimo Tehelného pola, kde sa budú odohrávať zápasy.

Tréner Slovana Martin Ševela nemohol na prvom zraze privítať všetkých zverencov. „Srbi oslavujú Vianoce neskôr, takže sme boli tolerantní a dali sme im dlhšie voľno. David Holman hlásil chorobu, takže tiež pripojí neskôr. Zimná prestávka bola až nadmieru dlhá, ale chalani mali individuálny tréningový plán. Teším sa na ďalšiu spoluprácu s nimi,“ povedal Ševela, ktorý sa teší na návrat na Tehelné pole, na ktorom očakáva pozitívnu energiu z tribún.“ Je dôležité, aby sme sa opreli o veci, ktoré sme dobre robili na jeseň. Ale chceme byť ešte dominantnejší a strieľať viac gólov. Ale futbal je aj defenzíva, takže dôležitá bude kompaktnosť a organizácia mužstva. Chceme sa zároveň dobre pripraviť aj na európske súťaže.

Slovan si v jesennej časti vypracoval  osembodový náskok pred druhou Dunajskou Stredou. Po prestávke už hráči myslia na jarnú časť, kde majú jediný cieľ, získať titul.“Musíme sa po Vianociach vrátiť opäť do práce, a poctivo sa pripraviť na jarnú časť“, povedal Dominik Greif. Hráčov čaká veľký presun na Tehelné pole. „Veľmi sa tešíme, je to naozaj pekný štadión, dlho sa na to čakalo. Budúci týždeň by sme mali na ňom hrať prípravný zápas. Čakajú nás náročné tréningy, osobne mám radšej letnú prípravu ako zimnú. Aj tento rok pôjdeme na sústredenie do Turecka, ako tomu bolo aj roky predošlé“, zakončil brankár Slovana.

Prvý blok prípravy (7. – 17. januára v domácich podmienkach)

7. január: úvodný zraz prípravy

7. – 9. január: fyzické testovanie hráčov, následne tréningy v domácich podmienkach

16. január: ŠK Slovan – SK Sigma Olomouc, prípravný zápas na Tehelnom poli o 17.00

Druhý blok prípravy (18. – 25. januára na Malte)

18. január: odlet výpravy na Maltu a začiatok sústredenia

19. január: FK Mladá Boleslav – ŠK Slovan (prvý zápas na Tipsport Malta Cup-e)

21. január: FK Zbrojovka Brno/víťaz zimnej Tipsport ligy – ŠK Slovan (finále alebo zápas o 3. miesto na Tipsport Malta Cup-e)

24. január: Gzira United FC (Malta) – ŠK Slovan, prípravný zápas na Malte

25. január: odlet výpravy z Malty do Bratislavy

Tretí blok prípravy (27. január – 10. február v Turecku, Belek)

27. január: odlet výpravy do Turecka (Belek) na sústredenie

30. január: FC Rubin Kazaň (Rusko) – ŠK Slovan, prípravný zápas v Turecku

2. február: Tromsö IL (Nórsko) – ŠK Slovan, prípravný zápas v Turecku

6. február: Shonan Bellmare (Japonsko) – ŠK Slovan, prípravný zápas v Turecku

9. február: generálka na jarnú časť (v štádiu riešenia zápas so Spartakom Moskva), v Turecku

10. február: odlet z Turecka späť do Bratislavy

Ďalšie dôležité dátumy

od 11. februára príprava na štart jarnej časti v domácich podmienkach

16. február: prvý jarný ligový zápas FC DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava

Titulné foto: ŠKSovan.com

Pridaj komentár