Päť postrehov zo zápasu s Metallurgom Magnitogorsk (FOTO)

Slovan má za sebou tretí domáci zápas v rade proti ťažkému súperovi. Tentokrát nestačil na Magnitogorsk, ktorému podľahol 2:4. Toto stretnutie bolo vypredané, celkovo šiestykrát v sezóne. Na záver si diváci spolu s hráčmi zaspievali Tichú noc.

Vhadzovania 

V hokeji je vyhrať buly dôležité. Získate pri presilovke ihneď pásmo, pri vlastnom oslabení je okamžitá príležitosť vyhodiť, v hre piatich proti piatim možnosť založiť útočnú akciu. Hostia z Magnitogorsku v tejto činnosti belasých predčili. Nedarilo sa hlavne Taffemu, ktorý dokázal zo 19 pokusov vyhrať iba 6, najlepšie na tom bol zo Slovanistov Surový, ktorý vyhral 9 zo 14. Nedarilo sa Lušňákovi, ten vyhral iba 3 z 10, Jeglič tiež 3 ale z 9 pokusov. Na strane hostí dominoval Osala, z 20 bol úspešný 16-krát. Po prehratých buly Slovan musel o puk bojovať, čo mu uberalo v zápase sily. V druhej tretine, keď zvýšili Magnitky obrátky, donútili Slovan k štyrom zakázaným vyhodeniam v rade.

Strata hokejok

Brankárovi sa bez hokejky ťažšie chytá.  Justin Pogge prišiel o svoju hokejku v zápase až 5-krát. Spoluhráči sa mu ju snažili okamžite podať, aby mohol plnohodnotne chytať. Nevieme, kedy sa takéto niečo brankárovi v zápase stalo, ale boli sme toho proti Magnitogorsku svedkami. Dvakrát v zápase sa podarilo belasým zlomiť pri zakončení hokejku. Raz Kundrátkovi a Sersenovi, čím prišli o možnosť nebezpečne ohroziť brankára Košečkina.

Góly po vlastných chybách

Ak si spätne prejdeme inkasované góly, prichádzame k záveru, minimálne tri boli po vlastných chybách, čo skúsený súper dokonale využil. Prvý gól ani tak nepramenil z chyby, ako z toho, že súper belasých zatlačil, pri jeho tlaku dokázal prestriedať svoje formácie, unavený štvrtý útok nestačil zareagovať na Semina, ktorý to pri všetkej úcte spravil výborne. Aj pri druhom góle bol na ľade štvrtý útok, tu Lušňák zbytočne robil navyše kľučku v útočnom pásme, stratil puk, Semin v samostatnom nájazde nezaváhal. Gól číslo tri, prišiel po nedorozumení v rozohrávke, Surový si nedal pozor, Filipi jeho pošmyknutie pretavil do gólu. Posledný zásah pramenil z nedorozumenia medzi Poggem a Ďalogom, čo využil Zaripov, ktorý podobne ako Taffe potreboval na gól iba jeden strelecký pokus. Vďaka tomuto bodu si pripísal svoj 27 bod v ročníku, čím prekonal svoje bodové maximum z predošlej sezóny, keď v drese Nižnekamsku zaznamenal 26 bodov. Žiaľ hokej je chybách, kto ich spraví viac väčšinou odchádza z ľadu porazený.

Keď sa chce, tak sa dá

Slovan sa dokázal vrátiť do zápasu hoci prehrával 0:2. Miloš Říha ihneď po druhom góle stiahol štvrtý útok z ľadu. Slovanu sa podarilo znížiť, neskôr aj vyrovnať. Taffemu stačil na gól jeden strelecký pokus počas celého zápasu. To, že to bol gól ukážkový, svedčí fakt, že zakončoval z pokľaku. Zúžitkoval výbornú, časovanú prihrávku od Cheechooa. Tomu sa napriek tejto geniálnej nahrávke príliš v stretnutí nedarilo. Nedokázal sa dostať do gólovej príležitosti, na Košečkina v piatok nevyslal ani jednu strelu. Druhý gól prišiel z presilovky, keď Jeglič tečoval Švarného strelu. O tomto góle napokon musel rozhodnúť video rozhodca. Keď sa belasým podarilo vyrovnať štvrtý útok sa vrátil na ľad. Škoda, že viac gólov Slovan v zápase nepridal.

Surového návrat do KHL

Tomáša Surového fanúšikovia pri hymne privítali potleskom. V úvode pôsobil neisto, postupne sa do toho dostával. Darilo sa mu najmä na vhadzovaniach, ktoré spomíname v našom prvom bode. V druhej tretine sa dostal do šance, jeho prudká strela za Košečkina neprešla. V oslabení bojoval, tak ako sme ho poznali z ostatnej sezóny. Určite, že prechod z extraligy do KHL nie je ľahký, veríme, že v ďalších dueloch to bude starý dobrý „Suro“. Magnitogorsk však ukázal v čom je silný, bol neodstaviteľný od puku, v tejto činnosti vynikal hlavne v tretej tretine Mozjakin.

[Best_Wordpress_Gallery id=“51″ gal_title=“Magnitka23122016″]

Pridaj komentár