Solídny výkon na body nestačil (VIDEO)

Ak Bars Kazaň – HC Slovan Bratislava 2:1 (0:0,2:1,0:0)

Góly a asistencie: 31. Varnakov (Batyršin), 38. Sekáč (Azevedo) – 39. Švarný (Plastino)

Rozhodovali: Ansons, Oskirko – Nesterov, Černyšev. Vylúčení: 3:4. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 1:0. Divákov: 8890 (vypredané).

Kazaň: Garipov (Galimov) – Pajgin, Ohtamaa, Batyršin, Jarullin, Zacharčuk, Tokranov, Musin – Azevedo, Tkačjov, Lukojanov – Gluchov, Malychin, Varnakov – Žukov, Lazarev, Čibisov – Popov, Sekáč, Glinkin.

Slovan: Pogge (Brust) – Kundrátek, Meszároš, Plastino, Švarný, Starosta, Luža, Pokorný – Smoleňák, Taffe, Cheechoo – Viedenský, Nedorost, Jeglič – Kubalík, Zigo, Valský – Chipchura, Lušňák, Skalický – Šiška.

Na ľade Kazane začal Slovan veľmi nebojácne. Prvé strely na Garipova vyslali Cheechoo a po ňom Starosta. Pogge si siahol na puk až po troch minútach, na druhej strane Kubalík výborne našiel medzi kruhmi Ziga, tomu však tesne ušiel puk. V ôsmej minúte hrali domáci prvú presilovku po faule Cheechooa, oslabenie však Slovan zahral výborne. Kanadský snajper mal navyše ďalšiu šancu po návrate na ľad, jeho strelu z prvej ale ukryl domáci gólman do výstroja. Šance prišli aj na druhej strane, Pogge však Slovan podržal. V závere tretiny hrali domáci v šiestich, presilovka Slovana však bola prerušená sirénou.

V úvode druhej tretiny mal teda Slovan o jedného hráča na ľade viac, svoju prevahu ale nedokázal pretaviť v gól. Pogge mal zasa prácu onedlho pri výhode Ak-Barsu, Lušňákova odpoveď pri hre 5 na 5 nebola vôbec márna. Pogge vytiahol ďalšiu bravúru pri strele Glinkina v 27. minúte. Otvoriť skóre potom mohol Kundrátek, naťahovanie o prvý gól však napokon vyhrali domáci. Varnakov si počkal na odrazený puk a prekonal Poggeho. Strelec prvého gólu mal ďalšiu obrovskú šancu tri minúty pred koncom, kanadský gólman však tentokrát zachránil. Vzápätí prišiel faul domácich, v presilovke však urobil obrovskú chybu Meszároš a Sekáč trestal po druhýkrát – 2:0. Našťastie však o pár sekúnd predsa len Slovan presilovku využil tečom Nedorosta – 1:2.

Tretiu tretinu začali náporom domáci, zvýšiť mohli po Švarného vylúčení. Domáci mohli rozhodnúť desať minút pred koncom po ďalšej presilovke, Pogge s vypätím síl opäť podržal. Náš brankár zachránil aj tesne po návrate Skalického na ľad, kedy v poslednej chvíli zabránil puku dostať sa do siete po strele Tokranova. Ďalšie šance mal Varnakov a Čibisov, na druhej strane neuspel Chipchura. Tréner Říha siahol minútu a pol pred koncom k power-play, vyrovnať sa však Slovanu nepodarilo. V premiére v KHL v sezóne 2016/17 si tak Slovan pripísal tesnú prehru.