Slovan s piatou výhrou v rade, dvojgólový Musatov

Spartak Moskva – HC Slovan Bratislava  0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Góly: 7. Musatov (Jeglič, Plastino), 22. Musatov (Plastino, Chipchura), 38. Kundrátek (Cheechoo)

Spartak Moskva: Svensson (Truškov) – Provolnev, Gilroy, Sergijenko, Bondarev, Kirillov, Dyblenko, V. Sorokin, Klauzov – Leščenko, Stoa, Radil – Glazačov, Stapleton, Mirnov – Šmeľov, Potapov , Tolpeko – Pavľukov, Bobrov, Li

HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Sersen, Kundrátek, Plastino, Švarný, Starosta, Bačík, Pätoprstý, Rosandič – Sukeľ, Taffe, Cheechoo – Musatov, Jeglič, Chipchura – Skalický, Lušňák, Šťastný – M. Hlinka, Šiška, Petráš.

Rozhodca: Buturlin, Jeřábek – Golovľov, Lazarev. Vylúčenia4:4 Presilovky 0:1 Oslabenia 0:0

Slovan od prvej minúty dodržiaval taktiku. V úvode zápasu sa dostával do brejkových situácii. V tretej minút do šance Lušňáka poslal Skalický, jeho bekhend skončil na Svenssonovom betóne. Do podobnej šance sa dostával po peknej výzve od Plastina Jeglič, ten už nestihol zakončiť, puk potiahol za bránu súpera, odkiaľ presne videl nabiehajúceho Musatova, ktorý sa nemýlil 0:1. V polovici prvej tretiny nebezpečne strieľal Gilroy, Brust bol pozorný. V prvej časti napriek poloošanciam na oboch stranách už gól nepadol.

Slovanu vyšiel vstup do prostrednej časti výborne. Plastino trafil žrď,  puk sa odrazil k Musatovovi, ktorý zvýšil na 0:2. Belasí boli pri chuti,  nepúšťali domácich do šancí, sami mohli pridať tretí gól. Šťastnému v dorážke pred bránou puk nesadol, Jegličov pokus Svensson kryl. Hostia sa osmelili až v druhej polovici strednej časti. Stoa vo výborne šanci Brusta neprekonal, úspešný nebol ani Gilroy. V závere tretiny hrali belasí presilovku, uzamkli Spartak v ich tretine, aby Kundrátek vymietol prvý horný roh 0:3.

V úvode tretej tretiny belasí ustáli presilovku Spartaka. Bondarevov pokus vytlačil Brust vyrážačkou nad. Slovan nepúšťal súpera do tlaku, sám umne vyhadzoval puky. 10 minút pred koncom sa ubránil ďalšej presilovke pri vylúčení Bačíka. V tomto oslabení sa do brejku dostával Taffe, ktorého zrazil na ľad obranca súpera, píšťalka rozhodcov zostala nemá. Slovan nenechal nič na náhodu, výbornou hrou v závere zápasu si udržal vedenie, z Moskvy si odváža tri body. Barry Brust si po dobrom výkone pripísal tretiu nulu v sezóne.