Spišiačky pokorili Slovan aj v druhom zápase

Rücon 2014 Spišská Nová Ves vs. BK Slovan Bratislava 82:58 (13:22,  16:20, 15:19, 14 :21)

V dnešnej odvete hranej v hale na Domkárskej ulici potvrdili hráčky Spišskej Novej Vsi rolu favorita, zdolali Slovan o 24 bodov. Slovanistky nezačali dobre prvú štvrtinu, keď v jej úvode prehrávali 0:6, dokázali skórovať až po štyroch minútach.  Spišiačky  využívali svoje šance, čím Slovanu v siedmej minúte odskočili na rozdiel ôsmych bodov. Domácim sa podarilo znížiť, keď Hujsiová i Riecka premenili svoje trestné hody. Prvá štvrtina patrila Spišskej, Slovan jej nedokázal bodovo odpovedať preto ju prehral 13:22.

V druhej štvrtine, hneď v jej úvode Spišská zaznamenala sedem bodov, Slovan sa v koncovke trápil preto v 13. minúte prehrával 16:29.  Až potom sa belasé strelecky presadili, čím sa dotiahli svojmu súperovi na rozdiel deviatich bodov 20:29. Súperky ťažili najmä z výškovej prevahy pod košom, kde doskakovali takmer všetky lopty. Výsledkom čoho bol stav v 16 minúte 25:39. Slovan doplácal na svoje nepremenené strelecké príležitosti. Sama na všetko nestačila Saša Riecka, ktorá v prvom polčase, ktorý belasé prehrali 29:42 zaznamenala dovedna 20 bodov!

Po prestávke sa hral rýchly basketbal, v ktorom mali na vrch hostky. V 23. minúte  po trojke Rieckej, ktorá znižila stav zápasu, viedli 48:36. Slovan doplácal na chyby, ktoré boli súperom potrestané. Naopak slovanistkám oproti predošlému zápasu nevychádzali trojkové strelecké pokusy. Strelecky sa prestalo dariť aj strelecky disponovanej Rieckej, čoho dôsledkom bol stav po tretej štvrtine 44:61.

V záverečnej časti dal tréner Rakočevič viac priestoru mladým hráčkam Monike Kučerkovej a Veronike Dulovej. V 34. minúte mala Spišská Nová Ves na svojom konte štyri fauly, čím Slovan dostal možnosť skorigovať skóre. V 35. minúte po Hujsiovej trojke prehrával 53:65.  Strelecké trápenie Slovana v zápase pokračovalo aj napriek premeneným trestným hodom Rieckej a Marcovej. V závere zápasu navyše  Spišskej padli viaceré trojky, ktorými odskočili domáci na rozdiel 24 bodov. Slovanistky tak prehrali oba vzájomné zápasy so Spišskou Novou Vsou dnes 58:82.

Slovan aj dnes nastúpil bez zranených Rykulskej a Slezárikovej, ku ktorým pribudla aj Zarevúcka. Najbližšie sa predstavia na Slovenskom pohári 9.1. 2015 hranom práve na palubovke nášho dnešného súpera.

Za Slovan zaznamenala najviac bodov Saša Riecka  – 27. V drese hostí Lucia Lásková 25.

Hlasy k zápasu :

Danilo Rakočevič : “ Podobne ako včera sme nedokázali odpovedať na ich vysoké hráčky. V zápase sme sa snažili dobré brániť, ale súper nás vďaka svojej výškovej prevahe predčil. Nedokázali sme držať s nim krok.  V zápase sme dali priestor aj mladej 18 ročnej Kučerkovej, zahrali si všetky hráčky. Súper bol lepší, patrí do top 4 v našej lige. Snažili sme sa podať naše maximum.“

Alexandra Riecka: “ Včera sme sa dlhšie držali na rozdiel dvoch či štyroch bodov. Dnes nám súper odskočil, snažili sme sa to stiahnúť, bohužiaľ nepodarilo sa nám to.  U nás doma sa nám hrá lepšie, Domkárska nie je naša hala, preto možno aj menej trojok padlo ako včera. Súper mal vo svojom strede dve skúsené vysoké hráčky, my sme mladý tím s menšími pivotmankami.“