Hokejbalisti zakončili rok víťazstvom, zimovať budú na druhom mieste

HBT Slovan Bratislava – HKLM Petržalka 8:3 (2:0,3:3,3:0)

Góly: 8. Rzavský (Kozák), 13. Maňko (Runák), 19. Štefaňák (Runák), 19. Štefaňák (Runák, Buranovský), 28. Rzavský (Kovalík), 37. Štefaňák (Buranovský), 40. Rzavský (Gorek), 44. Kozák (Runák, Furek) – 20. Novák, 30. Goga, 30. Bošnák

Rozhodovali: Kralovič – Slezák. Vylúčení: 2:2 na 2 min., navyše Šavol 10 min. OT + Novák /obaja HKLM/ 10 + 10 min. OT. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 1:0.

HBT: Androvič (23. Sebestyén)– Gorek, Furek, Maňko, Post, Matejík, Stopiak  – Lovaš, Buranovský, Rzavský, Štefaňák, Runák, Kozák, Kovalík, Melichar, Markovič.

Hráči HBT nastupovali do zápasu s jediným cieľom. Potvrdiť dobrú formu a výsledky z posledných duelov a zároveň potvrdiť druhú priečku po jesennej časti, ktorá delí súťaž na polovicu. Do zostavy sa po dlhom čase vrátil Martin Kozák, ktorý pred sezónou opustil mužstvo kvôli práci v zahraničí, jeho návrat bol okorenený nielen tromi bodmi, ale aj bodovými  príspevkami ku konečnému skóre. Domáci mali od samého začiatku zápas pevne v rukách a úvodný tlak po ôsmich minútach zúžitkoval na strelenie prvého gólu Rzavský. O päť minút po vyhranom buly Runáka upratal do vinkla loptičku Maňko a uzavrel skóre prvej tretiny.

V tej druhej sa peknými kombináciami predviedla druhá päťka a po osi Buranovský – Runák si góly do opustenej bránky vychutnal zakončujúci Štefaňák. Hostia potom prekvapili obranu HBT gólom na 4:1, Rzavský však v oslabení po prihrávke Kovalíka svojim druhým gólom v zápase priniesol na hokejky favorita opäť pokoj. Nedôraz a nekoncentrácia v závere druhej časti hry však priniesla nádej pre hostí, ktorí sa dvoma „zlepenými“ gólmi dostali na dostrel.

V tretej tretine našťastie strieľali góly iba hráči v modrých dresoch, keď najskôr svoje hetriky dokončili Rzavský a Štefaňák, skóre zápasu uzavrel symbolicky navrátilec Kozák. Trojbodovým víťazstvom si HBT Slovan poistil druhú priečku v tabuľke po jesennej časti, druhá časť súťaže začína až na jar. Slovan v nej v prvom zápase nastúpi proti tímu Apollo Ružinov.

Hlasy po zápase:

Martin Kozák, útočník HBT:Zápas už od začiatku naznačil, ako bude hra vyzerať. Kvalita bola na našej strane a súper hrozil iba z brejkov. Chvíľu nám trvalo, kým sme sa presadili, ale bolo to len otázkou času. Druhá tretina bola rozpačitá, keďže sme všetko chceli riešiť viac individuálne, preto sme často strácali loptičky a súper znížil na rozdiel dvoch gólov. Na viac mu však nezostali sily a ďalej bolo otázkou už len to, koľko mu stihneme nasúkať gólov. Mne osobne sa s pribúdajúcim časom hralo stále lepšie. Cítil som „drevené“ ruky, keďže som hokejku nedržal v ruke osem mesiacov. Snažil som sa viac nahrávať ako bolo treba, ale bez efektu. Ku koncu už hrali všetci na mňa, za čo im ďakujem. Ako však povedal tréner, pri mojej dnešnej forme by som dal gól akurát tak na vianočnom večierku, ktorý nás čaká po zápase a aj to vlastný. Nakoniec ma však „vykúpil“ Mifo Runák nezištnou prihrávkou. Ďakujem všetkým, že som si opäť mohol zahrať, v cudzine mi to veľmi chýba.