Stanovisko Slovana a Banskej Bystrice k incidentu Brejčák – Zigo

Záver vyhroteného zápasu medzi Slovanom a Banskou Bystricou priniesol aj slovnú výmenu medzi domácim Tomášom Zigom a hosťujúcim Jánom Brejčákom. Hokej prináša aj tieto emócie, hráči si na ľade nič nedarujú ale všetko by malo byť v rámci fair – play. Ján Brejčák hrubo urazil Tomáša, bolo to ďaleko za hranicou, takéto správanie je neakceptovateľné a nemalo by sa stávať,“ povedal na pozápasovej tlačovej konferencii Roman Stantien.

Na túto tému sa vyjadril aj priamo generálny manažér Slovana Juraj Bakoš: „Slovan ako klub – manažment, ako aj celá kabína – v tejto situácii jednoznačne pevne stojí za Tomášom a je pripravený mu poskytnúť akúkoľvek podporu a pomoc.“

Klub HC ´05 iClinic Banská Bystrica vydal stanovisko k incidentu Brejčák – Zigo, ktoré vám prinášame v plnom znení bez úprav.

„Hokejový klub HC ‘05 iClinic Banská Bystrica sa rozhodol k tomuto incidentu zaujať nasledovné stanovisko. Klub sa o celej veci rozprával s aktérom incidentu Jánom Brejčákom, ktorý priznal, že ‚utrúsil‘ smerom k Tomášovi Zigovi poznámku, ktorých sa v hokeji, vo vypätom boji objavuje mnoho.

V záujme Jána Brejčáka však nebolo adresné smerovanie danej poznámky na udalosť v Tomášovej rodine. Svoje konanie si Ján Brejčák uvedomil až po reakcii Tomáša Ziga. Nášho hráča táto situácia, samozrejme, mrzí a za svoje správanie sa ihneď po zápase Tomášovi Zigovi ospravedlnil.

Samozrejme, klub takéto správanie ostro odsudzuje a to aj napriek tomu, že nešlo o cielený útok na tragickú udalosť v rodine Ziga. Tomáš je odchovanec nášho klubu a ide o hráča, ktorý sa svojimi výkonmi pričinil k úspechom nášho klubu.

Spoločne sme mu pomáhali prekonať najťažšie životné situácie. Podobné výroky sú preto ďaleko za hranicami hodnôt, ktoré náš klub a všetci ľudia v ňom vyznávajú. Hokejový klub HC ‘05 iClinic Banská Bystrica preto interne vyvodí dôsledky voči konaniu nášho hráča Jána Brejčáka a aj touto cestou sa Tomášovi Zigovi a všetkým jeho blízkym ospravedlňujeme.“ 

Pridaj komentár