Staršie žiačky Slovana strieborné na Praga Cupe

By  |  0 Komentárov


Výber hráčok ŠK Slovan Bratislava do 14 rokov aj tento rok štartoval na halovom turnaji Praga Cup organizovanom Futbalovou asociáciou ČR, kde si, ako jediný zahraničný tím, meral sily s českou futbalovou špičkou. Na turnaji v pražskej hale Štěrboholy sa predstavilo sedem popredných družstiev Českej republiky a slovenský Slovan Bratislava. Hralo sa systémom každý s každým so štyrmi hráčkami v poli a jednou brankárkou, striedalo sa „hokejovým spôsobom“ a zápasy trvali 14 minút hrubého času. Po tom, ako staršie žiačky belasých dokázali vlani Praga Cup vyhrať, sa aj tento rok ukázali vo vynikajúcom svetle. S bilanciou štyri víťazstvá, dve remízy a jedna prehra vybojovali strieborné medaily, pričom nestačili len na celkového víťaza Spartu Praha. Začali troma víťazstvami, po ktorých prišla jedna prehra a dve remízy. Ich posledný zápas proti Slavii Praha bol zároveň priamym súbojom o konečné druhé miesto. Mladé slovanistky po obrovskom boji zdolali Slaviu 2:1 a „uchmatli“ jej tak strieborné medaily. Pravidlá Praga Cupu umožňujú každému družstvu zaradiť do svojho kádra aj trojicu futbalistiek, ktoré pôsobia v iných kluboch. Slovan svoj tím posilnil o brankárku Viktóriu Opalkovú zo Senice, ktorá bola vyhlásená za najlepšiu brankárku turnaja, a hráčky v poli Anetu Surovú z Podbrezovej a Michaelu Ferencovú z Košíc, aktuálne pôsobiacu v Prešove. ŠK Slovan Bratislava sa na tomto podujatí predstavil už tretíkrát po sebe a zakaždým z neho dochádzal s medailou. V roku 2017 to bol bronz, vlani zlato a teraz doplnil svoju komplentmú zbierku cenných kovov striebrom.

VÝSLEDKY SLOVANA NA TURNAJI

ŠK Slovan Bratislava – 1. FC Slovácko        4:1

ŠK Slovan Bratislava – FC Viktoria Plzeň    2:1

ŠK Slovan Bratislava – FK Pardubice           3:0

ŠK Slovan Bratislava – AC Sparta Praha      1:5

ŠK Slovan Bratislava – Lokomotiva Brno H. H.       2:2

ŠK Slovan Bratislava – FK Dukla Praha       2:2

ŠK Slovan Bratislava – SK Slavia Praha       2:1

Konečné poradie turnaja: 1. Sparta Praha, 2. Slovan Bratislava, 3. Slavia Praha, 4. Lokomotiva Brno, 5. Pardubice, 6. Slovácko, 7. Dukla Praha, 8. Plzeň.

Káder Slovana Bratislava na Praga Cupe 2019: Viktória Opalková, Erika Múcsková – Barbora Vargová (C), Ester Zacharová, Kristína Bartošová, Viktória Kočišová, Veronika Čaplová, Michaela Ferencová, Ivanka Kozárová, Kristína Moravčíková, Tamara Naňová, Aneta Surová, Dominika Tranžíková, Alica Turanová.

Foto: Miroslav Vraník + Pavel Jiřík ml./ženský fotbal

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár