Staršie žiačky Slovana strieborné na Praga Cupe

Výber hráčok ŠK Slovan Bratislava do 14 rokov aj tento rok štartoval na halovom turnaji Praga Cup organizovanom Futbalovou asociáciou ČR, kde si, ako jediný zahraničný tím, meral sily s českou futbalovou špičkou. Na turnaji v pražskej hale Štěrboholy sa predstavilo sedem popredných družstiev Českej republiky a slovenský Slovan Bratislava. Hralo sa systémom každý s každým so štyrmi hráčkami v poli a jednou brankárkou, striedalo sa „hokejovým spôsobom“ a zápasy trvali 14 minút hrubého času. Po tom, ako staršie žiačky belasých dokázali vlani Praga Cup vyhrať, sa aj tento rok ukázali vo vynikajúcom svetle. S bilanciou štyri víťazstvá, dve remízy a jedna prehra vybojovali strieborné medaily, pričom nestačili len na celkového víťaza Spartu Praha. Začali troma víťazstvami, po ktorých prišla jedna prehra a dve remízy. Ich posledný zápas proti Slavii Praha bol zároveň priamym súbojom o konečné druhé miesto. Mladé slovanistky po obrovskom boji zdolali Slaviu 2:1 a „uchmatli“ jej tak strieborné medaily. Pravidlá Praga Cupu umožňujú každému družstvu zaradiť do svojho kádra aj trojicu futbalistiek, ktoré pôsobia v iných kluboch. Slovan svoj tím posilnil o brankárku Viktóriu Opalkovú zo Senice, ktorá bola vyhlásená za najlepšiu brankárku turnaja, a hráčky v poli Anetu Surovú z Podbrezovej a Michaelu Ferencovú z Košíc, aktuálne pôsobiacu v Prešove. ŠK Slovan Bratislava sa na tomto podujatí predstavil už tretíkrát po sebe a zakaždým z neho dochádzal s medailou. V roku 2017 to bol bronz, vlani zlato a teraz doplnil svoju komplentmú zbierku cenných kovov striebrom.

VÝSLEDKY SLOVANA NA TURNAJI

ŠK Slovan Bratislava – 1. FC Slovácko        4:1

ŠK Slovan Bratislava – FC Viktoria Plzeň    2:1

ŠK Slovan Bratislava – FK Pardubice           3:0

ŠK Slovan Bratislava – AC Sparta Praha      1:5

ŠK Slovan Bratislava – Lokomotiva Brno H. H.       2:2

ŠK Slovan Bratislava – FK Dukla Praha       2:2

ŠK Slovan Bratislava – SK Slavia Praha       2:1

Konečné poradie turnaja: 1. Sparta Praha, 2. Slovan Bratislava, 3. Slavia Praha, 4. Lokomotiva Brno, 5. Pardubice, 6. Slovácko, 7. Dukla Praha, 8. Plzeň.

Káder Slovana Bratislava na Praga Cupe 2019: Viktória Opalková, Erika Múcsková – Barbora Vargová (C), Ester Zacharová, Kristína Bartošová, Viktória Kočišová, Veronika Čaplová, Michaela Ferencová, Ivanka Kozárová, Kristína Moravčíková, Tamara Naňová, Aneta Surová, Dominika Tranžíková, Alica Turanová.

Foto: Miroslav Vraník + Pavel Jiřík ml./ženský fotbal

Pridaj komentár