Václav Nedomanský vstúpil do Siene slávy (VIDEO)

By  |  0 Komentárov

Medzi hokejovými fanúšikmi meno Václav Nedomanský netreba trikrát predstavovať. V drese Slovana Bratislava odohral 12 sezón a štyrikrát sa stal najlepším strelcom československej ligy. Patril medzi najlepších hráčov Slovana, známy bol najmä tvrdou strelou. Slovan jeho dres s číslom 14 na znak úcty k nemu vyvesil pod strechu Zimného štadióna Ondreja Nepelu.

Bývalý útočník Václav Nedomanský bol 18. novembra uvedený do Siene slávy NHL, ktorá má sídlo v Toronte spolu s bývalým kanadským útočníkom Guyom Carbonneauom, ruským obrancom Sergejom Zubovom a kanadskou útočníčkou Hayley Wickenheiserovou. Medzi budovateľmi boli ocenení Jim Rutherford a Jerry York.

Sedemdesiatpäťročný majster sveta z roku 1972 Nedomanský v zámorí pôsobil vo WHA v celkoch Toronto Toros a Birminghame a v NHL v Detroite, New York Rangers a St. Louis, teraz je skautom Vegas.

V Sieni slávy bude druhým rodákom z Česka. V roku 2014 do nej uviedli brankára Dominika Hašeka. Predtým v roku 1998 slovenského útočníka Petra Šťastného a v roku 1983 aj slovenského rodáka Stana Mikitu.

Dodajme, že od roku 1997 je Václav Nedomanský členom Siene slávy IIHF.

foto zdroj. tsn.ca

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár