Štart letnej prípravy

Futbalisti Slovana začali s prípravou na novú sezónu. Letná príprava bude vzhľadom na skorý začiatok kvalifikácie Ligy majstrov pomerne krátka, no tradične nabitá. Prinesie sústredenie v Rakúsku a tri zaujímavé prípravné duely.

Úvodný zraz ešte bez reprezentantov a hráčov, ktorí si doliečujú zranenia, je na programe v pondelok 6. júna. Svoje povinnosti si plnia ôsmi reprezentanti, ktorí tak chýbali na úvodnom zraze – Vladimír Weiss ml. a Vernon De Marco (reprezentujú Slovensko), Myenty Abena (Surinam), Tigran Barseghjan (Arménsko), Guram Kašia (Gruzínsko), Filip Lichý a Matúš Vojtko (Slovensko „21“) i Adam Hrdina (Slovensko „19“). Po úvodných dňoch v domácich podmienkach zameria slovanisti na sústredenie. Podobne ako pred rokom, aj teraz sa letné sústredenie uskutoční v Rakúsku. Mužstvo sa bude pripravovať v tréningovom stredisku vo Windischgarstene, kde strávi 10 dní.

Úvodný tréning absolvovali aj hráči, ktorým sa skončili hosťovania – obranca Kenan Bajrič (hosťoval v cyperskom Pafose), stredopoliar Joeri De Kamps (Sparta Rotterdam), ofenzívny univerzál Dejan Dražič (Honvéd Budapešť) a útočníci Žan Medved (NK Cejle) i Alen Ožbolt (Hapoel Haifa). Zatiaľ individuálne sa pripravoval krídelník Marián Chobot, ktorému sa skončilo hosťovanie v Zlatých Moravciach a vracia sa do hry po dlhodobom zranení.

Tréning viedol asistent trénera Boris Kitka. Hlavného trénera Vladimíra Weissa st. v uplynulých dňoch trápila choroba, preto úvodnú tréningovú jednotku viedol jeho asistent a realizačný tím z uplynulej sezóny. Hlavný tréner so svojím asistentom sú pod zmluvou do 30. júna 2022. O ďalšom vývoji v téme trénerskej otázky ŠK Slovan bude informovať.

Belasí majú podobne ako po celú jar svoje zázemie na Tehelnom poli, vzhľadom na prípravy hudobného Lovestream festivalu, ktorý sa na štadióne uskutoční počas víkendu, však trénovali na Pasienkoch. K dispozícii tam majú hlavnú hraciu plochu i tréningové ihriská.

Dnešnú tréningovú jednotku absolvovalo na Pasienkoch 19 hráčov do poľa a traja brankári. Po zraneniach či z dôvodu menších zdravotných ťažkostí sa individuálne pripravovali Michal Šulla, Marián Chobot a Lucas Lovat. Naopak, po zranení zo záveru minulej sezóny trénoval Ivan Šaponjič dnes už s mužstvom. 

Nepríjemnou správou je zranenie Ibrahima Rabia, ktorý sa síce prišiel zvítať so spoluhráčmi, no netrénoval. Ibi sa počas pauzy medzi sezónami zranil a utrpel zlomeninu nohy v oblasti členka. Nachádza sa v Bratislave a podstupuje potrebné lekárske vyšetrenia, pri ktorých mu klub poskytuje maximálnu starostlivosť. Kluboví lekári na základe vyšetrení posúdia, či bude potrebná aj operácia. Ibrahima Rabia však v najbližšej dobe na trávnikoch neuvidíme. Všetci mu držíme palce v čo najskoršom návrate.

Zoznam hráčov, ktorí absolvovali úvodný tréning letnej prípravy: Adrián Chovan, Matúš Ružinský, Michal Šulla, Martin Trnovský – Vasil Božikov, Kenan Bajrič, David Hrnčár, Richard Križan, Lucas Lovat, Jurij Medveděv, Lukáš Pauschek, Uche Agbo, André Green, Dávid Holman, Marián Chobot, Dejan Dražič, Joeri De Kamps, Alen Mustafič, Martin Schlossár, Jaromír Zmrhal, Roman Čerepkai, Adler Da Silva, Žan Medved, Alen Ožbolt, Ivan Šaponjič

Štart Fortuna ligy 2022/23 je na programe 16. júla. 


Program letnej prípravy A-mužstva ŠK Slovan Bratislava

6. – 10. júna: začiatok prípravy a tréningy v domácich podmienkach

10. – 20. júna: sústredenie vo Windischgarstene (Rakúsko)

18. júna: SV Ried – ŠK Slovan Bratislava (prípravný zápas)

22. júna: FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava (prípravný zápas)

28. júna: FC Viktoria Plzeň – ŠK Slovan Bratislava (prípravný zápas)

Ďalšie dôležité dátumy

14. júna: žreb 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov 2022/23

15. júna: žreb 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov 2022/23

5./6. júla: prvý zápas 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov 2022/23

12./13. júla: odvetný zápas 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov 2022/23

16. júla: 1. kolo Fortuna ligy 2022/23

Pridaj komentár